Strona główna Rekreacja Rzeczne Wilki na Bzurze

Rzeczne Wilki na Bzurze

1397
0
PODZIEL SIĘ

 Za nami kolejny spływ kajakowy po rzece Bzurze zorganizowany przez Stowarzyszenie ,Kajakowcy Sochaczewa. Tym razem spływ charytatywny dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie z ul. Zamkowej.

Podopieczni ŚDS wraz z opiekunami dotarli we wtorek, 13 czerwca, około godz.8.30 na miejsce zbiórki spływu w okolice mostu Kozłów Biskupi. Opiekunami grupy byli między innymi członkowie Naszego stowarzyszenia, a zarazem profesjonalni instruktorzy kajakarstwa Sylwia Chłystek oraz Adrian Kamiński, który jest jednocześnie instruktorem survivalu.

Po udzieleniu wskazówek, jak zachowywać się podczas spływu, wszyscy w wyśmienitych humorach rozpoczęli swoją rzeczną przygodę. Nie straszna była im wietrzna pogoda i dość szybki nurt rzeki. Cały spływ przebiegał szybko na wesoło i sprawnie mimo, że jeden z kajaków z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn jakąś siłą tajemną był przyciągany do brzegu. Jednak niestrudzona załoga kajaka nie poddawała się i dzięki swym umiejętnością, i z uśmiechem na ustach, kontynuowała rejs.

Spływ został zakończony w rejonie toru motocrossowego, gdzie wszystkie załogi dotarły razem bez strat własnych w ludziach i sprzęcie. To nie koniec atrakcji tego dnia naszych ,,Rzecznych Wików”.

 Po zakończonym spływie wszyscy udali się do siedziby ŚDS Sochaczew na ulicę Zamkową, gdzie czekały następne niespodzianki zorganizowane przez pracowników ŚDS. Tym razem była to dyskoteka, a oprawę muzyczna zapewnił Piotr Milczarek. Tańcom, hulankom , wywijasom nie było końca. Na zakończenie dnia – pełnego przygód i niespodzianek – zostało zorganizowane wspólne ognisko, gdzie zmęczona lecz radosna aczkolwiek wygłodniała brać mogła się posilić pieczonymi kiełbaskami.

Podziękowania należą się Przemysławowi Turowskiemu z Mobilnej Wypożyczalni Kajaków PM-Sport, który bezpłatnie udostępnił kajaki, aby Rzeczne Wilki z ŚDS Sochaczew mogły zmierzyć się z Naszą piękną Bzurą. Natomiast  Kajakowcy Sochaczewa gratulują wszystkim uczestnikom udanego, bezpiecznego spływu kajakowego i czekamy na ponowne spotkanie na wodzie.

Mariusz Bajurski