Strona główna Bez kategorii RZĄD DAŁ MILIONY NA INWESTYCJE W SOCHACZEWIE

RZĄD DAŁ MILIONY NA INWESTYCJE W SOCHACZEWIE

3710
0
PODZIEL SIĘ
Stadion miejski zostanie zmodernizowany
Takiego, jednorazowego zastrzyku funduszy zewnętrznych do budżetu miasta nie było już dawno. Tylko w ciągu jednego tygodnia burmistrzowi udało się pozyskać prawie osiem milionów złotych dofinansowania między innymi na przebudowę stadionu MKS Orkan i remont hali sportowej w Chodakowie. W drodze są także miliony na budowę nowego amfiteatru.
Trzy lata temu Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, stwierdził, że jego marzeniem jest, żeby w 2018 roku Dni Sochaczewa wróciły na Podzamcze. Była to odpowiedź na sygnały od mieszkańców, którzy zaczęli tęsknić za czasami, gdy muszla była centrum wydarzeń związanych ze świętem miasta. Wszystko wskazuje na to, że marzenia mieszkańców, jak i burmistrza rzeczywiście się spełnią. I już w przyszłym roku w miejscu straszącej swoim wyglądem muszli koncertowej powstanie nowoczesny amfiteatr.
Nowa scena pod zamkiem
 O budowie nowego amfiteatru mówi się od lat. Poprzednie władze planowały jego usytuowanie m.in. na skarpie przy ulicy Cmentarnej lub na terenie motocrossu przy ulicy Płockiej. Ostatecznie zrezygnowano z tych pomysłów i opracowana przez burmistrza Bogumiła Czubackiego koncepcja przewidywała, że amfiteatr powstanie w miejscu obecnej muszli koncertowej.
Po wygranych wyborach nowy burmistrz, którym został Piotr Osiecki, nie zrezygnował z planów swojego poprzednika. Wprost przeciwnie. Zagospodarowanie terenów nad Bzurą i utworzenie w tym miejscu terenów rekreacyjno- wypoczynkowych stało się jednym z priorytetów obecnych władz miasta.
Trzy lata temu ogłoszono przetarg na wyłonienie firmy, która opracuje ostateczną koncepcję i wykona dokumentację techniczną zagospodarowania nadbrzeża Bzury wraz terenami wokół zamku i parkiem przy ul. Traugutta. Zwycięzcą okazało się jedno z najlepszych biur architektonicznych w Europie – Heine, Wicher dnu Partner a dokładnie jego wrocławska filia. Prace nad  dokumentacją trwały ponad rok. A najważniejszym elementem całej inwestycji, która będzie realizowana etapami, jest właśnie amfiteatr, który ma być wybudowany jako pierwszy.
Jeszcze w czerwcu, jak wynika z naszych informacji, Urząd Miejski ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy, który go wybuduje. Dodajmy, że miasto złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji kwotą 3,5 miliona złotych.
Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę inwestycji za pierwszym razem, to prace przy budowie amfiteatru powinny się rozpocząć już latem i potrwają do wiosny przyszłego  roku. Oznacza to, że przyszłoroczne Dni Sochaczewa – po latach nieobecności – powrócą na Podzamcze.
W miejscu obecnej muszli powstanie nowa, zadaszona scena koncertowa wraz z zapleczem. W jego skład wejdą: szatnie, przebieralnia, toaleta oraz pomieszczenie magazynowe. Projekt przewiduje, że nad sceną będzie przebiegała ścieżka spacerowa, łącząca park przy ulicy Traugutta z ulicą Podzamcze. Całkowitej przebudowie ulegnie również widownia. Nowa ma mieć około tysiąca miejsc siedzących. Wokół niej zostanie utworzony lekko nachylony plac dla kolejnych widzów, na około dwa tysiące osób. Wraz z budową samego amfiteatru zastanie także przebudowana ulica Podzamcze.
Więcej na ten temat w nowym wdaniu Expressu Sochaczewskiego.