Strona główna Sochaczew miasto Rusza przebudowa ulic Małej i Gagarina i remonty wielu innych

Rusza przebudowa ulic Małej i Gagarina i remonty wielu innych

1121
0
PODZIEL SIĘ
fot. Olek Szostak

To, o czym niedawno informowaliśmy, staje się faktem. Już w czerwcu powinniśmy poznać firmę, która na zlecenie Urzędu Miejskiego dokona przebudowy ulic Małej i Gagarina. Prace powinny rozpocząć się w lipcu i potrwać do końca wakacji.

Przypomnijmy, że tak oczekiwana przez mieszkańców inwestycja mogła dojść do skutku po tym, jak wojewoda mazowiecki odrzucił wniosek miejskiego samorządu o dofinansowanie przebudowy ulicy Płockiej i jej skrzyżowania z ulicą Łowicką. To spowodowało, że w kasie miasta znalazło się dodatkowe 1,5 mln zł zarezerwowanych początkowo na ten cel. Natomiast radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej, na prośbę burmistrza zdecydowali, o przeznaczeniu dodatkowych środków – 200 tysięcy złotych na tę inwestycję. Dzięki czemu  oprócz ułożenia nawierzchni asfaltowej prace obejmą również budowę kanalizacji deszczowej. A bez niej utwardzeniu nie byłoby mowy. Obie ulice położone są w niecce, co powoduje, że podczas opadów i roztopów przemieniają się w nieprzejezdne bagno. Dlatego trzeba wybudować deszczówkę, aby można było myśleć o asfalcie.

Przy okazji warto również wspomnieć o tym, że na tej samej sesji radni zdecydowali o przeznaczenie dodatkowych środków na tegoroczne inwestycje drogowe. A dokonane zmiany w budżecie miasto pozwoliły na przeznaczenie: 430 tys. zł – na odwodnienie i asfalt na ul. Granicznej, 263 tys. zł  – na asfalt na ul. Piaszczystej, 120 tys. zł – na asfalt na ul. Topolowej, 110 tys. zł – na asfalt na ul. Powstańców Warszawy, 97 tys. zł – na odwodnienie i asfalt na ul. Rybnej,  64 tys. zł – na asfalt na ul. Zacisznej, 39 tys. zł – na asfalt na ul. Promiennej oraz 32 tys. zł – na asfalt na ul. Połanieckiej. Dodatkowe 350 000 zł trafi  na utwardzanie miejskich ulic w ramach tegorocznej akcji „Dróg zamiast błota”.

jur

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLato pełne atrakcji
Następny artykułŚwiętokrzyska do remontu