Strona główna Sochaczew gmina Rodzinnie na szkolnym festynie

Rodzinnie na szkolnym festynie

971
0
PODZIEL SIĘ
W niedzielne popołudnie, 4 czerwca, w Zespole Szkół w Wyczółkach już po raz czwarty odbył się festyn rodzinny, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Mamo, tato, bądź ze mną”. Na teren szkoły zawitały tłumy: osoby starsze i młodsze (nawet niemowlęta), mieszkające w pobliżu oraz przyjezdne, takie, które pierwszy raz gościły na imprezie oraz stali bywalcy.
O godz. 14.00 dyrektor, Alicja Gałaj, powitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiła program festynu i zaprosiła do korzystania z licznych atrakcji.
Zabawę prowadził, przy dźwiękach muzyki, wodzirej Piotr. Proponował różnego typu konkurencje lub zachęcał do udziału w rozgrywkach przygotowanych przez panią wuefistkę. Były zawody z piłką, jajkiem, ringo, chustą animacyjną, hula-hoop, przeciąganie liny, „kółko i krzyżyk” oraz wiele innych. Każdy uczestnik otrzymywał nagrodę.
Wielkim powodzeniem, jak zawsze, cieszyły się: loteria z przeróżnymi fantami (zabawkami, grami, puzzlami, książkami, kubkami, kaskami rowerowymi, pendrive’ami), malowanie twarzy oraz ogromne dmuchańce, na których można było zjeżdżać i skakać.
Strażacy z OSP w Wyczółkach udostępnili do zwiedzania swój czerwony wóz, a do przymiarek – kombinezony. Wielu chętnych chciało spróbować swych sił w konkurencji polegającej na trafieniu do celu wodą ze strażackiego węża.
Uczestnicy festynu mogli też obejrzeć prace plastyczne i posłuchać piosenek na temat zdrowego stylu życia przygotowanych przez dzieci ze szkoły podstawowej. Uczniowie klasy IV i V do melodii „Kocham cię, Polsko” oraz „Hej, sokoły” sami ułożyli teksty, a klasa VI wykonała co prawda utwór już gotowy, ale zrobiła to w sposób tak przejmujący, że wiele osób miało „ciary”.
Duży aplauz wzbudziło losowanie dodatkowych nagród. Osoby ze szczęśliwymi numerkami mogły wygrać karnety na basen oraz talon do sklepu odzieżowego „Aljeka”.

Mamy z Rady Rodziców i panie kucharki zadbały o podniebienia i żołądki biesiadników. Serwowano grochówkę, hot-dogi, zapiekanki, popcorn, ciasta, lody, kawę, herbatę i zimne napoje.
Humor i energia nie opuszczały gości do końca. Nawet delikatny deszcz ani na chwilę nie przerwał przyjemnej zabawy na świeżym powietrzu.

A. Sławińska-Woźniak