Strona główna Powiat Rodzinna niedziela na rowerach

Rodzinna niedziela na rowerach

1180
0
PODZIEL SIĘ

Ponad 700 osób zapisanych na rodzinnych rajd rowerowy, rozdane prawie wszystkie koszulki i identyfikatory, 35-kilometrowy odcinek trasy po powiecie – pokonany rowerem w słonecznej pogodzie, piknik w „Stodole na Bzurą” w Kozłowie Biskupim pełen atrakcji, konkursów, zawodów sprawnościowych, to wszystko w ramach VII Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Od Juniora do Seniora”, który odbył się w minioną niedzielę na terenie naszego powiatu.

Zanim niespełna 700-osobowy peleton ruszył tradycyjnie już spod Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, każdy na starcie otrzymał pamiątkowy identyfikator i koszulkę z logo rajdu. Rajd otworzyła i znak do startu dała starosta Jolanta Gonta, a wtedy wszyscy z komandorem Ryszardem Nowakowskim na czele ruszyli w trasę rajdu.

Pierwszy postój zaplanowano przy kościele w Kurdwanowie a potem już krętymi drogami gminy Nowa Sucha uczestnicy dotarli do „Stodoły na Bzurą”, gdzie do godziny 15.00 odbywał się piknik. Tu też organizatorzy rozdawali jogurty z firmy Bakoma, można było kupić gorące potrawy z grilla a także samemu upiec kiełbaskę przy ognisku. Na aktywnych czekały konkurencje, w tym rzut piłką lekarską i rzuty kółkiem do celu. Łącznie w dwóch dyscyplinach rozdano 21 nagród. Tradycyjnie, największą atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych była loteria, gdzie w tym roku do rozlosowania organizatorzy mieli ponad 200 słodkich i nie tylko upominków. Dla dzieci czekały też „dmuchańce”.

Nie mogło zabraknąć stałych konkursów. Jak każdego roku czekały prezenty dla najmłodszego i najstarszego uczestnika, tym razem dla 4-miesięcznego Wojtusia i trochę starszego pana Józefa. Obdarowaliśmy uczestnika, który okazał najwięcej aktualnych identyfikatorów – dla najliczniejszej grupy. Wicestarosta Tadeusz Głuchowski, który rowerem przejechał całą trasę, podziękował też komandorowi rajdu Ryszardowi Nowakowskiego za pomoc w organizacji rajdu i jego sprawne poprowadzenie. Podczas pikniku rozstrzygnięto też konkurs facebookowy. A komandor rajdu wręczył podziękowania Andrzejowi Kalińskiego, właścicielowi miejsca, gdzie mogliśmy zorganizować piknik.

Warto nadmienić, że w rajdzie obok starosty i wicestarosty z uczestnikami rajdu jechali m.in. także: Maciej Mońka – wójt gminy Nowa Sucha, Sylwester Kaczmarek – przewodniczący Rady Miejskiej, Piotr Piątkowski – komendant powiatowy sochaczewskiej straży pożarnej a także Agata Kalińska – radna powiatowa i jednocześnie naczelnik Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta.

Przez całą trasę peleton zabezpieczali policjanci z KPP w Sochaczewie, a zamykała karetka ze Szpitala Powiatowego w Sochaczewie oraz serwis rowerowy ze sklepu Bike Bit.

Organizatorzy rajdu: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Powiatowy Zespół Edukacji składają serdecznie podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie, dobrą zabawę i niezapomniane, pozytywne wrażenia.

A tegoroczny rajd nie odbyłby się, gdyby nie pomoc rzeczowa i wsparcie finansowe kilku instytucji i firm. Słowa podziękowania kierujemy do naszych partnerów: przede wszystkim członków Stowarzyszenia „Przez sport w przyszłość” oraz Urzędu Gminy w Nowej Suchej i Andrzeja Kalińskiego, właściciela „Stodoły nad Bzurą” za pomoc w organizacji udanego rajdu. Podziękowania są także dla banku Credit Agricole z Sochaczewa, Bike Bit z Sochaczewa, TWS Ubezpieczenia Wiesława i Sławomir Tomaszewscy z Sochaczewa, PPHU Elia Kamila Kłos z Sochaczewa, sklepu Granit z Sochaczewa oraz Mars i Bakoma. Patronat medialny sprawowało Radio Sochaczewa.

Za sprawne poprowadzenie rajdu dziękujemy policjantom z KPP w Sochaczewie i załodze karetki z sochaczewskiego szpitala za obecność na rajdzie.

Do zobaczenia na rajdzie już za rok.

Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie

fot. Krzysztof Lewandowski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPromyk zagra w barażach
Następny artykułORKAN MISTRZEM POLSKI