Strona główna Teresin Radosne rodzinne pikniki

Radosne rodzinne pikniki

1201
0
PODZIEL SIĘ

 Zaczęło się na Osiedlu-Granice, potem Szymanów, Skrzelew, a na koniec wielki finał w Teresinie. Plenerowe imprezy z okazji Dnia Dziecka w gminie Teresin za każdym razem gromadziły rzesze uczestników. Atrakcji na poszczególnych piknikach było co niemiara. To wyróżniająca się gmina w powiecie sochaczewskim, gdzie oferta dla dzieci z okazji ich święta była bardzo bogata.

Wszystko zaczęło się tuż przy ul. Południowej w Granicach. Przy upalnej aurze, blisko trzystu uczestników zjawiło się na sportowym boisku tuż przy placu zabaw. Organizatorem tej imprezy w sobotę 27 maja była gmina Teresin oraz tutejsze sołectwo.

Cykl rodzinnych wydarzeń otworzył wójt Marek Olechowski wraz z sołtysem Pawłem Wróblewskim i Katarzyną Klatą, dyrektor Przedszkola „Figiel”. Na boisku sportowym przy ul. Południowej dominowały dmuchańce, zabawy i tańce z szalonym wodzirejem i jego pluszową ekipą, lody, wata cukrowa, popcorn, kucyki ze Stajni Blueberry w Pawłowicach, kozy, króliki, malowanie buziek, kiermasz z atrakcyjnymi książkami, konkursy i zabawy przygotowane przez Szkołę Językową Progress, wozy strażackie OSP Teresin, balony, bańki mydlane. Na każdego z uczestników czekała grochówka wojskowa, osobiście serwowana przez sołtysa. Huczną imprezę zakończyła taneczna zabawa na „dechach”, a rytmy wyznaczała przebojowa grupa „Kanon”.

Zabawa na sportowo

Nazajutrz, w niedzielę 28 maja, chętni bawili się na kolejnej imprezie z okazji Dnia Dziecka, tym razem w Szymanowie. Na tamtejszym Orliku również nie zabrakło atrakcji, a zabawa po okiem gminnych animatorów sportu – Justyny i Kamila Kamińskich, co i rusz nagradzana była licznymi brawami.

Impreza rozpoczęła się od meczu piłkarskiego, w którym dzieci rywalizowały z rodzicami. – W konkursach i zabawach wzięło udział ponad 80 uczestników. Dzieci mogły spróbować swoich sił w różnych konkurencjach: przeciąganie liny, tory przeszkód. Największą atrakcją okazała się plastyczna niespodzianka. Malowanie na folii oraz własnoręcznie wykonane kartki dla rodziców – relacjonuje organizatorka Justyna Kamińska.

Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursów, w jednym z nich do wygrania był nawet vocher do wykorzystania w sieci salonów „Smyk”. Całość zakończyła się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami, przygotowanym przez sołtysa i radę sołecką z Szymanowa.

Również Skrzelew świętował Dzień Rodziny i Dzień Dziecka.

To już trzeci raz, jak spotykamy się całą społecznością wiejską. Dziękuję za przybycie i bardzo miłą zabawę wszystkim mieszkańcom – mówiła sołtys Grażyna Grzegorek.

Honorowym gościem wydarzenia był wójt Marek Olechowski, który tradycyjnie obdarował dzieci przywiezionymi słodkościami.

Dziękuję też za tort, który dostaliśmy od OSP Skrzelew – dodaje sołtys. Poza szefową sołectwa, w organizację święta aktywnie włączyła się tamtejsza rada sołecka.

Piknik w deszczu

Szalony finał dziecięcego świętowania miał miejsce w Teresinie w ubiegłą niedzielę, 4 czerwca. Na teren rozrywkowy przy Alei XX-lecia tego dnia przybyło łącznie ponad tysiąc mieszkańców gminy, by wspólnie bawić się podczas pikniku „Rodzina Razem”. W odróżnieniu do wcześniejszych imprez, tu we znaki dała się troszkę niekorzystna pogoda. Bo gdyby nie przelotne, dokuczliwe opady, to osób mogłoby być co najmniej drugie tyle.

Na kameralnej scenie swój program artystyczny prezentowały dzieci i młodzież z Teresińskiego Ośrodka Kultury, którego pracownicy bacznie czuwali nad całością przedsięwzięcia. Byli też animatorzy, którzy „zabrali” dzieci w krainę piratów mórz i oceanów. Ogromną uwagę, szczególnie chłopców, przyciągnął występ gościa specjalnego – Adriana Duszaka, międzynarodowego mistrza Niemiec we Freestyle Football. Jego pokazy i warsztaty sztuczek piłkarskich spotkały się z ogromnymi brawami.

Na dzieci czekały stoiska z darmowymi lodami, goframi i cukrową watą, karuzele i dmuchańce czy wodne kule. Swoje umiejętności demonstrowali też strażacy i policjanci. Nie zabrakło licznych konkursów z nagrodami. Z kolei rodzice dzieci mieli okazję do bezpłatnych badań na spirometrię i osteoporozę.

Odbyła się też oficjalna inauguracja społecznej akcji gminy Teresin zatytułowanej „Koperta życia”. Przy okazji warto przypomnieć, że od 5 czerwca „koperty życia” można odbierać w Biurze Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Gminy Teresin, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej i we wszystkich Ośrodkach Zdrowia na terenie gminy. Koperta życia zawiera: formularz, który należy poświadczyć u lekarza rodzinnego, instrukcję wypełnienia formularza, magnes bądź naklejkę na lodówkę oraz przezroczystą kopertę, w której należy umieścić formularz.

Na niedzielnym pikniku odbywały się też pokazy udzielania pierwszej pomocy, które poprowadzili strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych. Ponadto na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrany został mecz w unihokeja, w którym mierzyli się ze sobą gminni samorządowcy i uczniowie Gimnazjum w Teresinie. Z kolei na Orliku pełny radości i uśmiechu futbolowy mecz rozegrali między sobą rodzice i ich pociechy. Zabawy było aż nadto przez cały cykl imprez związanych z Dniem Dziecka, jakie odbywały się na terenie teresińskiej gminy. Przez dwa kolejne weekendy dzieci na brak atrakcji z pewnością tu narzekać nie mogły.

Marcin Odolczyk

Fot. Marcin Odolczyk