Strona główna Chodaków Przebudują ulicę Chodakowską

Przebudują ulicę Chodakowską

2554
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym tygodniu Mazowiecki Zarząd Dróg wojewódzkich ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Chodakowskiej na całym jej odcinku, czyli od Wyszogrodzkiej do Chopina. Stało się to możliwe po decyzji Sejmiku Województwa Mazowieckiego, który część zaoszczędzonych na innych przetargach środków postanowił przekazać na remont Chodakowskiej.

Wykonawcę inwestycji powinniśmy poznać 30 czerwca. A jeżeli nikt nie zgłosi żadnych skarg, co do wyników przetargu, to budowa powinna się rozpocząć na przełomie sierpnia i września, i potrwać cztery miesiące – poinformowała nas Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Jak już informowaliśmy, projekt przebudowy ulicy Chodakowskiej zakłada wymianę jezdni wraz z podbudową skrzyżowań z ulicami Pocztową i Włókienniczą. Pojawią się nowe zatoki autobusowe. Przebudowane zostaną także istniejące wzdłuż ulicy chodniki i wybudowana będzie ścieżka rowerowa. Sama Chodakowska zostanie zwężona, i po remoncie jej jezdnia będzie miała 7 metrów szerokości. Z tym, że ulica zostanie poszerzona przed rondem Jana Pawła II. Przy okazji modernizacji wybudowane zostaną odgałęzienia kanalizacji deszczowej w kierunku ulicy Pocztowej i Włókienniczej, gdzie w najbliższych latach planowana jest budowa burzowca. Na Chodakowskiej pojawią się również nowe, energooszczędne lampy.

Przebudowa Chodakowskiej jest wspólną inwestycją samorządów miejskiego i Mazowsza. Za środki z budżetu miasta wykonano projekt remontu ulicy oraz jej oświetlenia. Natomiast Mazowsze pokryje koszty budowy.

Dodajmy, że na tych samych zasadach zostanie wykonana przyszłoroczna przebudowa ulicy Chopina, od ronda do przejazdu kolejowego w Kistkach, oraz remont ulicy 15 Sierpnia, na odcinku od obwodnicy do skrzyżowania z ulicą Boryszewską. Natomiast należący do miasta odcinek 15 Sierpnia – od Traugutta od obwodnicy – ma być modernizowany wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Sochaczewie.

dot