Strona główna Kultura Poezja jest kobietą

Poezja jest kobietą

886
0
PODZIEL SIĘ
SOCHACZEW W holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w piątek, 9 czerwca, odbył się Salonik Muzyczno-Literacki w „Podcieniach Kramnic”.
Spotkanie „Repetytorium z młodości” było prezentacją poezji Magdaleny Węgrzynowicz-Plichty, z pochodzenia sochaczewianki. Autorka urodziła się w Sochaczewie i tu się uczyła. Na spotkaniu były zresztą osoby z nią związane – nauczycielki i koleżanki ze szkoły. Znalazły się też utwory poetki o bardzo osobistym charakterze, wspominające jej młodość.
Miałam bardzo dobre, szczęśliwe dzieciństwo w gronie kochających rodziców i wśród wspaniałych ludzi ­– mówiła Magdalena Węgrzynowicz-Plichta.
Odzwierciedleniem i sentymentem za minionymi dniami są jej wiersze, pełne radości życia i ciepła. W drugiej części autorka przedstawiła swoje wiersze – swój głos do poezji Safony, greckiej poetki antycznej.
Na spotkaniu kompozycje muzyczne do wierszy pani Magdy oraz innych poetów współczesnych przedstawiła Barbara Leśniak, która śpiewała utwory, akompaniując sobie na fortepianie. Uczestników wieczoru zachwyciła pięknymi, łatwo wpadającymi w ucho kompozycjami muzycznymi i świetnym głosem.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa pokonkursowa „Kocham Polskę”.
BN
Fot. Bogumiła Nowak