Strona główna Sport Pobiegną dla Cichociemnych

Pobiegną dla Cichociemnych

1033
0
PODZIEL SIĘ
W ostatnią niedzielę czerwca, 25 czerwca, w Sochaczewie odbędzie się już kolejny, IV Bieg Cichociemnych. Przypomnijmy, że jego celem jest upamiętnienie Cichociemnych – żołnierzy elitarnej dywizji z okresu II Wojny Światowej oraz promocja Wojska Polskiego i zdrowego stylu życia.
W tym roku zarówno start oraz metę zaplanowano na plaży miejskiej, a uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił na dwóch dystansach: w biegu głównym – około 14 km oraz w biegu towarzyszącym, około 6 km. Podobnie jak w poprzednich latach, ich trasa będzie wiodła ulicami miasta oraz brzegiem i korytem Bzury.
Start przewidziano na godzinę 11.00. Natomiast wydawanie pakietów startowych odbędzie się w dniu imprezy w godzinach od 8.00 do 10.30 w biurze biegu, usytuowanym na plaży miejskiej. Będzie je można także pobrać dzień wcześniej – 24 czerwca w siedzibie w FC Dragon, Sochaczew ul. Sienkiewicza 2, w godzinach 17.00 – 20.00
Zawodnicy biegu głównego, którzy zajmą w swoich kategoriach miejsca 1-3, otrzymają nagrody. Wszyscy pozostali uczestnicy po dobiegnięciu na metę otrzymają pamiątkowy medal, wodę i ciepły posiłek.
Organizatorami tegorocznych biegów są: UKS Dragon Fight Club, Fundacja Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Fundacja Edukacji dla Bezpieczeństwa, Piotr Osiecki – Burmistrz Miasta Sochaczewa oraz Hangaround Chapter Sochaczew Boruta MC Poland.
dot

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSeniorzy powitali lato
Następny artykułLazur pędzlem zmalowany