Pijany kierowca wjechał w samochód. Dwoje dzieci w szpitalu

MAURYCEW Dwoje dzieci zostało rannych w wypadku drogowym spowodowanym przez pijanego kierowcę. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 25 czerwca pod Maurycewem, w gminie Teresin.

Policjanci ustalili, że 26-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego, jadący mazdą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kobiecie kierującej daewoo matiz. Do zderzenia obu samochodów doszło na skrzyżowaniu. 26-latek wprost wjechał w matiza. W wyniku czego dwójka dzieci w wieku 3 i 11 lat, siedząca z tyłu pojazdu odniosła obrażenia. Trudno ocenić na razie jaki jest ich stan zdrowia. Dzieci jednak były przytomne i na pierwszy rzut oka nic nie wskazywało na poważniejsze obrażenia. Zostały one przetransportowane do szpitala w Warszawie i tam lekarze ocenia ich stan zdrowia.

Po badaniu alkotestem okazało się, że 26-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca mazdy został zatrzymany przez policjantów i trafił do aresztu. Teraz będzie odpowiadał przed sądem za spowodowanie wypadku.

Policja rozpatrywała zdarzenie jako wypadek, a nie kolizję. Wszystko zależy jednak od tego, jak to zdarzenie zostanie zakwalifikowane. Sprawdzona zostanie też kartoteka kierowcy pod kątem tego, czy nie był wcześniej karany za zdarzenia drogowe, czy nie miał kolizji z prawem. Jednak niezależnie od kwalifikacji jego czynu kierowca powinien wiedzieć, że po spożyciu alkoholu nie powinien siadać za kierownicę – stwierdziła Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Na razie policjanci szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

BN

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz