Strona główna Sochaczew miasto Pierwsza Dama w Sochaczewie

Pierwsza Dama w Sochaczewie

1787
0
PODZIEL SIĘ

Sochaczewskie Muzeum Kolei Wąskotorowej w czwartek, 8 czerwca, odwiedził niezwykły gość. Po raz pierwszy w historii muzeum gościem placówki była Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza Dama asystowała dzieciom w lekcji bezpieczeństwa w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. W lekcji kolejowego ABC wzięli udział uczniowie z klas III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim. Najmłodsi na swojej codziennej drodze do szkoły mają przejazd kolejowy.

Pani Prezydentowa zwróciła uwagę najmłodszych na to, jak ważne jest bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie się na drodze i obszarze kolejowym.

– Jestem głęboko przekonana, że właśnie dzięki edukowaniu, też czasem przestrzeganiu i informowaniu, polepsza się bezpieczeństwo, ale również budowane są wśród dzieci i młodzieży postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych, a także pogłębiona jest i poszerzana wiedza na temat właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.

– Życzę wam, by każda podróż prowadziła was bezpiecznie do celu, abyście zawsze szczęśliwie wracali do swoich domów i swoich bliskich, a ponieważ zbliżają się upragnione przez was wakacje, życzę wam, aby wasz wypoczynek był udany, ale przede wszystkim bezpieczny – podsumowała Pierwsza Dama zwracając się do dzieci.

Podczas multimedialnej lekcji rozmawiano o bezpieczeństwie w ruchu kolejowym, przypominano dlaczego warto nosić odblaski, a także, jak bezpiecznie przechodzić przez przejazd kolejowy.

Dzieci wspólnie z Pierwszą Damą wyrecytowały wiersz „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Na zakończenie odbyła się plenerowa gra edukacyjna oraz pokaz przykładowych działań podejmowanych przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.

Na dzieci czekała również atrakcja – podróż kolejką wąskotorową, w którą udały się w towarzystwie Pani Prezydentowej.

„Kampania Kolejowe ABC” to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna organizowana przez Urząd Transportu Kolejowego z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców.

W ramach akcji, w przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie całej Polski prowadzone będą zajęcia edukacyjne poświęcone zasadom bezpieczeństwa oraz wzorcom odpowiedzialnego zachowania podczas korzystania z transportu kolejowego

PAP/atu

Fot. Maciej Biedrzycki

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZbycie udziałów w spółce
Następny artykułSzparagi w kremie