Strona główna Iłów Otworzyli las dla gości

Otworzyli las dla gości

965
0
PODZIEL SIĘ
IŁÓW Jak co roku od 20 lat w gminie Iłów odbywa się doroczna impreza plenerowa pod hasłem „Otwarcie Lasu”. Od kilkunastu lat organizowana jest w Hubertówce na terenie uroczyska leśnego Rzepki. W tym roku festyn pod chmurką odbył się w sobotę, 3 czerwca.
– Choć od 20 lat organizujemy „Otwarcie Lasu” to sama impreza jest u nas dopiero siedemnasta. Trzy z nich nie odbyły się. Jednym z powodów była powódź na naszym terenie  – mówi Przemysław Nowacki, sekretarz gminy Iłów – To jest takie wydarzenie, w trakcie którego inaugurujemy sezon letni w naszej gminie. Co roku inna, wybrana osoba, która kupiła u nas domek letniskowy, jakieś gospodarstwo, działkę bądź rekreacyjne siedlisko otrzymuje symboliczne klucze do lasu.
W atmosferze zabawy, ogniska i tańców działkowicze oraz mieszkańcy gminy mogli porozmawiać na temat tego, co dzieje się na terenie gminy Iłów, wymienić pomysłami i wypytać samorządowców o realizację ich propozycji.
Otwarcie Lasu od początku cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców gminy. Co roku przybywa też nowych uczestników – gości, którzy na terenie gminy osiedlają się. Doroczne święto jest okazją, by zaprezentowali siebie i swoje pomysły zasiedziałym od dawna mieszkańcom.
Impreza rozpoczęła się po godzinie 16.00 od wręczenia kluczy do lasu. Potem nastąpiła prezentacja zespołów dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych. Na scenie można było zobaczyć m. in. Bąble, Teraz My oraz Iłowianki.  Szczególny aplauz wzbudzali najmłodsi wykonawcy.
Po atrakcjach natury artystycznej czekała  grochówka i ognisko z kiełbaskami. Na koniec zabawa taneczna dla wszystkich uczestników imprezy. Tradycyjnie też znalazły się stoiska handlowe, w tym te najważniejsze, gdzie można było kupić drzewka i krzewy ozdobne, kwiaty, ekologiczne produkty spożywcze – takie jak chleby, sery domowej roboty, ciasta i ciastka oraz drobne prace plastyczne i rękodzielnicze lokalnych wytwórców. Nie zabrakło także tradycyjnie motocyklistów, którzy pojawili się, proponując oglądanie swych maszyn i krótkie przejażdżki.
BN
Fot. GOK Iłów