Strona główna Sochaczew miasto Otwarta bardziej otwarta

Otwarta bardziej otwarta

879
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym roku miejscy radni zdecydowali się na unieważnienie kilku uchwał dotyczących sporządzenie planów przestrzennego zagospodarowania Sochaczewa. Wśród nich była i ta dotycząca rejonu ulicy Okrzei.

W tym przypadku powodem rezygnacji z sporządzenia planu były koszty, jakie miejski samorząd musiałby ponieść w związku z jego ewentualnym zatwierdzeniem. A t2929e wynikały z konieczności wykupu gruntów na poszerzenie osiedlowych ulicy tak, aby mogły one spełniać obowiązujące normy. Problem jednak w tym, że większość uliczek w tym rejonie ma zaledwie po 3 – 4 metry szerokości, i aby je poszerzyć trzeba byłoby przy okazji wyburzyć stojące przy nich budynki. Co wiązałoby się koniecznością wypłaty olbrzymich odszkodowań.

Zdecydowano, że plan dla tego rejonu nie powstanie z wyjątkiem terenów przy ulicy Otwartej. Bo tylko ona, ze względu na niezabudowaną wschodnią pierzeję, jako jedyna w tym rejonie dałaby się poszerzyć. A to już wkrótce nastąpi.
Otóż radni w czasie ostatniej sesji rady zrobili pierwszy krok i zdecydowali na nabycie przez miasto pasa terenu, o powierzchni 229 metrów kwadratowych, przy skrzyżowaniu Otwartej z ulicą Okrzei.
atu

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZaczytany „Chopin”
Następny artykułDostali pieniądze