Strona główna Sochaczew miasto Odsłonią skarpę z ministrem Szyszko

Odsłonią skarpę z ministrem Szyszko

1934
0
PODZIEL SIĘ
Co prawda budowa zabezpieczenia skarpy cmentarza przy ulicy Traugutta została już ukończona to czeka nas jeszcze jedno wydarzenie z wiązane z tą inwestycją. Otóż 14 czerwca odbędzie się uroczyste odsłonięcie wybudowanego muru oporowego. Na którym podobno ma pojawić się Jan Szyszko, minister ochrony środowiska.
Wizycie ministra nie ma się co dziwić. To między innymi ze środków ministerstwa wybudowano zabezpieczenie osuwiska powstałego w wyniku intensywnych opadów jakie nawiedziły Sochaczew kilka lat temu. Fundusze przekazane miastu na ten cel pokryły ponad 90 procent kosztów z wiązanych z budową, która pochłonęła 4,5 miliona złotych. Za tą kwotę wybudowano m.in. dwie ściany oporowe, zabezpieczone zbocze specjalną geowłókniną, na której następnie ułożono kamienie. Do tego samo zbocze zostało obsadzone krzewami. Z kolei u podnóża głównego muru oporowego usypana ścieżkę spacerową zabezpieczoną od strony rzeki gabionami, wypełnionym kamieniami.
Przypomnijmy, że ścieżka ma stanowić fragmenty ciągu spacerowego, który zostanie wybudowany u podnóża zbocza od zamku do przystani. Dodatkowo wybudowano zabezpieczenie wzdłuż zjazdu prowadzącego na przystań, jego zadaniem się zbieranie spływającej drogą w dół wody.
Miast planuje również budowę kanalizacji deszczowej w ciągu ulicy Moniuszki.
atu
Fot.: Jerzy Szostak