Strona główna Teresin Od Młodzika do Olimpijczyka

Od Młodzika do Olimpijczyka

983
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN Po takim hasłem w Zespole Szkół w Teresinie odbyło się niecodzienne i jakże wspaniałe wydarzenie sportowe. Na zaproszenie dyrektor szkoły, Ewy Odolczyk dzieci z przedszkola Leśna Akademia i Integracyjnego Przedszkola w Teresinie stanęły na starcie sportowych rozgrywek międzyprzedszkolnych. Zrobiło się hucznie, barwnie i kolorowo. Mali zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w kilku konkurencjach, wśród których najwięcej emocji przyniosły m.in.: bieg liska, rzut piłeczką, czy slalom. Kto wygrał? – Punkty i miejsce uzyskane przez każde przedszkole miały wymiar jedynie symboliczny, ponieważ wszystkie biorące udział w zawodach dzieci były zwycięzcami Olimpiady – podkreśla jedna z organizatorek, Sylwia Krzeszowiec.

Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwali sędziowie, a nad bezpieczeństwem dzieci kadra pedagogów. Sprzyjająca pogoda – było bardzo ciepło i świeciło piękne słońce – oraz przygotowany przez uczniów klasy pierwszej technikum kolejowego, logistycznego i mechanicznego pokaz eksperymentów, uprzyjemniły czas oczekiwania na wyniki. Każde z przedszkoli za udział w Olimpiadzie otrzymało dyplom i nagrodę w postaci kolorowych balonów. Zawody zakończyły się poczęstunkiem dla miłych małych gości.

Dziękuję paniom Ewie Dzikowskiej i Klaudii Boguckiej za poprowadzenie rozgrywek sportowych, Sylwii  Krzeszowiec pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia oraz s. Urszuli Rostankowskiej i pani Justynie Pawłowskiej za pomoc w organizacji imprezy – mówiła na zakończenie dyrektor Odolczyk, dodając – dziękuję uczniom klasy 1TKLM i 3 TL, a najmłodszym gościom naszej szkoły gratulujemy wyników i zapraszamy do nas ponownie.

Dzieci szczęśliwe opuszczały mury Zespołu Szkół w Teresinie, widać, że to niecodzienne przedsięwzięcie przyniosło ogrom radości obu stronom – uczestnikom jak i organizatorom. I o to przecież chodzi!

Marcin Odolczyk