Strona główna Wyszogród Nowy proboszcz w Rębowie

Nowy proboszcz w Rębowie

2772
0
PODZIEL SIĘ
Rozpoczął się kolejny rozdział w historii rębowskiej parafii. Podczas uroczystej Mszy świętej, która odbyła się 3 czerwca, ksiądz dr Rafał Bednarczyk przejął obowiązki proboszcza, po niespodziewanej śmierci księdza Jana Augustynowicza.
Inauguracja rozpoczęła się od procesji w orszaku, w którym znaleźli się kapłani i ministranci, a wraz z nimi orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Rębowie. Duszpasterz został mianowany przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę.
Nabożeństwo wprowadzające do pełnienia nowych obowiązków było oficjalnym znakiem przejęcia funkcji proboszcza. Prałat Janusz Mackiewicz, dziekan wyszogrodzki, dokonał symbolicznego przekazania kluczy do drzwi kościoła księdzu Rafałowi Bednarczykowi. Wydarzenie odbyło się w obecności władz samorządowych, rodziny księdza oraz, aż 18 kapłanów. Towarzyszyć nowemu proboszczowi w tych wyjątkowych chwilach postanowili również licznie przybyli parafianie.
Po odczytaniu przez dziekana nominacji biskupskiej, wierni uroczyście powitali nowego proboszcza, który przystąpił do swojej pierwszej Mszy w parafii Rębowo w intencji wiernych. Myślą przewodnią eucharystii były słowa proroka Izajasza nawiązujące do jego nowej roli – „oto jestem, poślij mnie”. Ksiądz doktor Rafał Bednarczyk, podobnie jak Izajasz zadeklarował, że jest gotowy, aby poprowadzić misję kapłańską i wspierać wspólnotę całym sercem. Zebranych poprosił o modlitwę oraz podziękował za przyjęcie. Z wielką nadzieją na owocną współpracę, zwrócił się do lokalnych organizacji – gminnych, szkolnych i strażackich oraz do księży z dekanatu w Wyszogrodzie. Błogosławieństwo zakończyło oficjalną część uroczystości.
Natomiast dalsza część kontynuowana była w bardziej kameralnym gronie. Zaproszeni goście oraz księża przenieśli się do Domu Kultury w Rębowie, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez miejscowe organizacje. Na spotkaniu zagrała też orkiestra dęta z Ochotniczej Straży Pożarnej. Wierni wyrazili swoją aprobatę i podziw dla duchownego, który jest osobą bardzo życzliwą i przychylną dla ludzi. Parafianie są przekonani, iż czeka ich kontynuacja dobrej współpracy z proboszczem, który tak jak jego poprzednik, ksiądz Jan Augustynowicz, jest osobą życzliwą, przychylną ludziom, pełną zrozumienia oraz wysoce wykształconą.
Joanna Smacka
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWokalne sukcesy
Następny artykułNajważniejsza jest gra