Strona główna Bez kategorii Nowe życie staruszki

Nowe życie staruszki

1051
0
PODZIEL SIĘ
fot. archiwum

Niedawno poinformowaliśmy o przyznaniu sochaczewskiemu samorządowi ponad 4 milionów  złotych na prace termomodernizacyjne w  budynkach  Sochaczewskiego Centrum Kultury oraz w hali sportowej w Chodakowie.

I właśnie ta ostatnia będzie remontowana w pierwszej kolejności. Jak poinformowano nas w Urzędzie Miejskim, jeszcze w tym tygodniu powinien zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie firmy, która dokona modernizacji hali. Zakres przewidzianych prac, mających przywrócić świetność wybudowanej w 1969 roku hali, obejmuje nie tylko wymianę drzwi, okien czy zmianę istniejącego oświetlenia na bardziej energooszczędne. Planowane jest ocieplenie ścian budynku oraz wymiana luksferów na panele z nietłukącego szkła. Do tego dojdzie wymiana centralnego ogrzewania, montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Wzmocniona zostanie także konstrukcja dachu, obniżone sufity na zapleczu oraz wyremontowane schody zewnętrzne prowadzące na widownię.

Przy okazji chcielibyśmy uspokoić mieszkańców Chodakowa, którzy  po naszej informacji dotyczącej ocieplenia budynku dawnego kinoteatru Mazowsze, obawiają się, że istniejąca na jego ścianie mozaika ulegnie zniszczeniu. Nic takiego nie będzie miało miejsca. Projekt termomodernizacji chodakowskiej filii SCK przewiduje zachowanie mozaiki autorstwa Hanny i Gabriela Rechowiczów.

jur

Fot.: Jerzy Szostak