Strona główna Iłów Niedziela na festynie

Niedziela na festynie

977
0
PODZIEL SIĘ
ŁAZISKA W niedzielne popołudnie 4 czerwca zgromadziło się w Łaziskach, w gminie Iłów, liczne grono uczestników Rodzinnego Festynu, szacowane na około 1000 osób. Atrakcji było, jak zwykle wiele.
Festyn zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej oraz Mazowiecka Wspólnota Samorządowa. Warto nadmienić, iż impreza z okazji Dnia Dziecka organizowana jest corocznie od 2001 roku. Dzieci przyszły wraz z opiekunami, wśród których byli rodzice, a często nawet całe rodziny, w tym dziadkowie. W czasie imprezy wszyscy uczestnicy mogli korzystać z wielu atrakcji, wśród nich był występ dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie, pokazy sokolnicze, przejażdżki zaprzęgiem konnym, animacje i konkursy dla dzieci, malowanie buziek, zabawy na dmuchanych budowlach.
Tradycyjnie dzieci otrzymały okazjonalne koszulki, a wszyscy uczestnicy mieli zapewniony posiłek z grilla. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik pszczelarski, w którym właściciel pasieki „Paulinka” zapoznawał dzieci z hodowlą pszczół, pozyskiwaniem miodu. Gościem specjalnym tegorocznego festynu był Marcin Nowak – były reprezentant kadry narodowej w piłce siatkowej.
Pokaz gry w siatkówkę z jego udziałem budził ogromne zainteresowanie, a konkurs wiedzy o piłce siatkowej przygotowany przez organizatorów zwieńczony był podpisem Marcina Nowaka podpisem na piłkach, będących nagrodami dla zwycięzców. Nad bezpiecznym i sprawnym przebiegiem festynu czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżycach.
Organizatorzy dziękują sponsorom: firmie IDS Bud, Attis Broker oraz wolontariuszom.
Wanda Dragan
Fot. Wanda Dragan
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCelne strzelanie
Następny artykułDziewięć medali Siódemki