Strona główna Sochaczew gmina Nie tylko absolutorium

Nie tylko absolutorium

1028
0
PODZIEL SIĘ

Na 28 czerwca w gminie Sochaczew zaplanowana została sesja, w trakcie której radni będą głosować nad udzieleniem absolutorium Mirosławowi Orlińskiemu, wójtowi gminy za wykonanie budżetu w ubiegłym roku.

To najważniejsza część tej sesji, jednak nie jest to jedyny ważny punkt. Tuż przed wakacjami uchwalona zostanie korekta w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz w bieżącym budżecie gminy.2

Radni zdecydują również o nabyciu nieruchomości, które znajdują się w strefie przydrożnej. Uzyskane pasy z tych terenów przeznaczone zostaną na poszerzenie dróg i zagospodarowanie poboczy. Zapadną też decyzje o wydzierżawieniu gminnych gruntów w drodze bezprzetargowej. Ponadto przegłosowane zostanie przystąpienie przez gminę do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentów wsi Kożuszki Parcel i Janaszówek. Decyzja w tej sprawie nie zapadła na poprzedniej sesji, gdyż radni wnioskowali o dłuższy czas, aby mogli lepiej zapoznać się z dokumentacją na jej temat.

Ostatnią uchwałą, jaką podejmą radni, będzie dokonanie zmian w uchwale o powołaniu Komisji Oświatowej i Komisji Rewizyjnej. Korekty wymuszają ostatnie zmiany w przepisach.
BN