Strona główna Edukacja Nie będzie zwolnień

Nie będzie zwolnień

1042
0
PODZIEL SIĘ

Jeszcze kilka miesięcy temu część mieszkańców Sochaczewa protestowała przeciwko reformie oświaty, która likwiduje gimnazja, a w ich miejsce powołuje ośmioklasowe szkoły podstawowe. Przeciwnicy tych zmian przekonywali m.in., że w wyniku reformy część sochaczewskich nauczycieli straci pracę.

Okazuje się, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Otóż na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę dotyczącą zmiany obowiązkowego, tygodniowego wymiaru pracy nauczycieli zajmujących się pedagogiką specjalną, świadczących pomoc psychologiczno-pedagogiczną. W wyniku wprowadzonych zmian, o dwie godziny tygodniowo wzrosło pensum w przypadku nauczycieli pedagogów, psychologów i logopedów, a o dwie godziny zmniejszyć się pensum doradców zawodowych.

A to oznacza, że tygodniowe pensum nauczycieli tych grup będzie wynosiło 22 godzin. Dzięki temu rodzice i dzieci będą mogli łatwiej korzystać z pomocy nauczycieli o specjalnych kwalifikacjach. I co najważniejsze, uda się również utrzymać obecną liczbę etatów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzygotowania do rocznicy
Następny artykułRobią śmietnisko