Strona główna Polska Młoda Bohaterka z Sochaczewa

Młoda Bohaterka z Sochaczewa

1400
0
PODZIEL SIĘ

Dwanaście miesięcy, 64 młodych ludzi, którzy uratowali niejedno ludzkie życie i 64 niezwykłe historie – to najkrótsze podsumowanie akcji MSWiA „Młody Bohater”.  Wśród nich jest młoda sochaczewianka.

Od roku Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji wyróżnia dzieci i nastolatków, którzy wykazali się godną naśladowania postawą w sytuacji zagrożenia.

Pierwszą osobą nagrodzoną z inicjatywy szefa MSWiA był 9-letni Bartek z Wiśniewa, który pomógł swojej mamie podczas ataku cukrzycy.

Młodzi Bohaterowie z ministrem Mariuszem Błaszczakiem

Dziś poczet Młodych Bohaterów liczy już 64 osoby. A wśród nich jest także Emilia z Sochaczewa.

4 stycznia 2017 roku 10-letnia Emilia zadzwoniła do Straży Pożarnej, aby poinformować o zagrożeniu w swoim domu. Woda w kotle C.O. znacząco przekroczyła temperaturę 100 stopni, co groziło poważnym uszkodzeniem instalacji, a nawet eksplozją. Pomimo stresującej sytuacji, dziewczynka zachowała zimną krew, zauważyła i rozumiała zagrożenie i udzielała dyżurnemu konkretnych odpowiedzi na pytania.

Podobnych historii jest  wiele, niektóre z nich mogłyby stanowić fabułę filmu. Niektórzy Młodzi Bohaterowie ratowali ofiary wypadków drogowych. Inni stawiali czoła złodziejom,  odnajdywali zaginionych, wynosili rodzeństwo z pożaru lub wzywali pogotowie do własnych rodziców.

Podczas pikniku z okazji 1. urodzin akcji,  minister Mariusz Błaszczak zachęcał wszystkich, którzy znają podobne historie do przesyłania ich na adres ministerstwa. Akcja „Młody Bohater” rozpoczyna swój drugi rok.

ex