Strona główna Sochaczew miasto Miasto opłaca wakacyjne wyjazdy dzieci

Miasto opłaca wakacyjne wyjazdy dzieci

965
0
PODZIEL SIĘ
Niemal 110 tys. zł wyda w tym roku Urząd Miejski na letni wypoczynek dzieci z terenu miasta. Półkolonie i kolonie potrwają od 26 czerwca do niemal ostatnich dni sierpnia. Skorzysta z nich łącznie 265 dzieci.
Od lat sochaczewski samorząd funduje wakacyjny wypoczynek dzieciom wychowującym się w trudnych rodzinach. Jak informuje Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miejskiego, pierwsze wystartowały dwutygodniowe półkolonie organizowane dla 120 dzieci w murach Szkoły Podstawowej nr 3 i potrwają od 26 czerwca do 7 lipca. Nowością w letniej ofercie będą „Wakacje z Evą”, czyli kolonie nad Narwią dla 30 dzieci w dniach 16- 29 lipca, organizowane przez Urząd Miejski we współpracy z warszawską Fundacją Pomocy Społecznej Eva.
Kolejne będą „Wakacje z Chaberkiem”, czyli obóz w Osiecznej od 24 lipca do 6 sierpnia, w którym weźmie udział 15 dzieci z terenu miasta. W sierpniu zaplanowano jeszcze dwa turnusy kolonijne 5-14 sierpnia oraz 15-24 sierpnia w nadmorskim Sarbinowie i na każdy z nich pojedzie 50 dzieci.
Jak zawsze rodzice pokryją symboliczną część kosztów wypoczynku – za dwutygodniowe półkolonie zapłacą 15 zł, za kolonie w Sarbinowie 60 zł, a za kolonie nad Narwią i w Osiecznej – 50 zł. Resztę kosztów ratusz pokryje z funduszu przeznaczonego na walkę z alkoholizmem i narkomanią, którego istotnym elementem jest profilaktyka prozdrowotna.
UM Sochaczew/opr. atu