Strona główna Edukacja Medal dla Osiemdziesiątki

Medal dla Osiemdziesiątki

1446
0
PODZIEL SIĘ
Podczas uroczystości jubileuszowych 90-lecia, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego został wyróżniony medalem „Pro Masovia”. W imieniu marszałka woj. mazowieckiego Adama Struzika medal wręczył, na ręce dyrektor Julii Jakubowskiej, radny Sejmiku Samorządowego Adam Orliński.
Cieszymy się, że szkoła została doceniona i zauważona – mówi dyrektor Julia Jakubowska. – Dla naszej społeczności każde wyróżnienie jest ważne, ponieważ potwierdza jakość pracy grona pedagogicznego oraz poziom wiedzy, umiejętności i postawę naszych uczniów. To wyróżnienie jest jednak wyjątkowe – gdyż uświadamia nam, że nie jesteśmy tylko lokalną sochaczewską szkołą, ale również wpływamy na całe Mazowsze. Nasi absolwenci, kształceni w różnych dyscyplinach, potwierdzają jakość odebranego wykształcenia swoją codzienną pracą, między innymi również w strukturach samorządowych. Powszechnie wiadomo, że u nas zdobywa się nie tylko wykształcenie w Liceum Ogólnokształcącym, ale można się też nauczyć różnorodnych zawodów – zostać technikiem budownictwa, informatykiem, czy mechanikiem, ale i piekarzem czy też ślusarzem.

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” przyznawany jest m.in. organizacjom pozarządowym, instytucjom samorządowym i „80” również znalazła się w tym szacownym gronie. Medal jest zwieńczeniem dzieła wszystkich pokoleń nauczycieli, uczniów, których praca składa się na 90-letnią historię szkoły. Historię Osiemdziesiątki, która działa Pro Masovia – pro publico bono.
Grażyna Bolimowska-Gajda