Strona główna Edukacja Lato pełne atrakcji

Lato pełne atrakcji

1025
0
PODZIEL SIĘ
W Urzędzie Miejskim trwają intensywne przygotowania do tegorocznej „Akcji Lato”. Już wiadomo, że miasto zadba o wypoczynek ponad 200 dzieci, głównie z rodzin wymagających szczególnego wsparcia. I będących podopieczni MOPS oraz świetlic opiekuńczo-wychowawczych z terenu miasta. Dla setki z nich miasto zafunduje kolonie nad morzem  Dzieci pojadą do Sarbinowa  i zamieszkają w ośrodku położonym 100 metrów od plaży.
 – Planujemy dwa turnusy. Każdy z nich dla pięćdziesięciorga osób. Dzieci zamieszkają w ośrodku kolonijnym w Sarbinowie położonym w nadmorskim parku, bardzo bezpiecznym, bo z dala od ruchliwych miejsc. Do morza będą miały sto metrów – mówi Joanna Kamińska naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM.
Kolejnych 15 dzieci w wieku 7-15 lat, wytypowanych przez MOPS, pojedzie na obóz sportowo-rekreacyjny „Wakacje z Chaberkiem” finansowany przez stowarzyszenie Chaber. Wypoczywać będą w ośrodku Relax w Osiecznej, 100 metrów od strzeżonej plaży.
Natomiast 26 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 rozpoczną się dwutygodniowe półkolonie. Skorzysta z nich setka dzieci z całego miasta.
– W programie wypoczynku są zajęcia sportowe, kreatywne, komputerowe, dyskoteki, konkursy talentów, turnieje piłkarskie, zawsze jedna wycieczka poza miasto, wyjazd do kina, kilka wyjść na basen – mówi Joanna Kamińska. Dzieci będą miały zapewnioną profesjonalną opiekę nauczycieli od 9.00 do 15.00. Każdego dnia dostają śniadanie, obiad i podwieczorek.
Podobnie jak i w poprzednich latach, także i w tym roku na zaproszenie sochaczewskich harcerzy i miejskiego samorządu przyjedzie do Polski 20 dzieci z zaprzyjaźnionego Gródka na Ukrainie. Spędzą one dwa tygodnie w harcerskiej stanicy w Łąkie na Kaszubach.
UM Sochaczew/ opr. dot