Strona główna Rekreacja Kajakowcy z wielkimi sercami

Kajakowcy z wielkimi sercami

1509
0
PODZIEL SIĘ
Swoją hobby łączą z pomaganiem innym. Chociaż działają od niedawna, nie próżnują zdążyli uczestniczyć już w kilku imprezach między innymi w otwarciu sezonu motocyklowego w Piaskach Królewskich gdzie organizowali zawody sportowe motocyklistom.
Kajakowcy Sochaczewa, bo o nich mowa, to stowarzyszenie powstałe 8 marca tego roku. Prezes stowarzyszenia Przemysław Turowski już kilka lat temu był jednym z pomysłodawców i założycieli innego stowarzyszenia – Kajakarzy Sochaczewa, gdzie czynnie brał udział w promocji kajakarstwa nie tylko na Bzurze.
– Ponieważ jednak chciałem nadać inny wymiar swojej pasji, wystąpiłem ze stowarzyszenia razem z innymi kilkoma osobami, które podzielały moje wizje i wspólnie utworzyliśmy nową grupę, która poza wiosłowaniem będzie wdrażać swoje plany na terenie Sochaczewa i okolic. – mówi Przemysław Turowski.
Najważniejszymi statutowymi celami Kajakowców Sochaczewa jest popularyzacja aktywnego rodzinnego spędzania czasu nad wodą, działania na rzecz ochrony przyrody, rozpowszechnianie sportu w dyscyplinie kajakarstwa w tym kajakarstwa osób niepełnosprawnych.
Dzięki nawiązaniu współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sochaczewie będą organizować spływy kajakowe dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji finansowej. Na imprezach połączonych z ogniskiem, dzieci otrzymają upominki i materiały edukacyjne, a to wszystko z środków pozyskanych z Fundacji Orange. W najbliższym czasie kajakowcy organizują spływy we współpracy z Środowiskowym Domem Samopomocy w Sochaczewie oraz z grupą „Wędkarze bez barier” – niepełnosprawni wędkarze zamienią wędki na wiosła. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w projektach Kajakowców Sochaczewa.
Joanna Smacka