Strona główna Edukacja Integracja to bycie razem

Integracja to bycie razem

1172
0
PODZIEL SIĘ

W Miejskim Przedszkolu nr 4 w Sochaczewie odbył się 21 czerwca Jubileuszowy Piknik Rodzinny z okazji 20-lecia integracji. Uroczystość uświetnili swą obecnością władze miasta oraz sponsorzy i przyjaciele przedszkola.

Integracja to bycie razem. Dzieci uczą się, że inność jest normą, a nie czymś innym – stwierdziła Maja Buczek, przewodnicząca rady rodziców, przy Przedszkolu nr 4, dziękując jednocześnie za możliwość korzystania z przedszkola o integracyjnym profilu przez dzieci wymagając specjalnej troski.

Natomiast najmłodsi pokazali, że potrafią się wspólnie bawić i mają wiele talentów m.in. plastycznych. W trakcie imprezy wręczono nagrody w konkursie na zaprojektowanie logo przedszkola, które już znalazło się na koszulkach przedszkolaków.

Dzieci zaśpiewały też swój przedszkolny hymn, który powstał na bazie pomysłów Agnieszki Dąbrowskiej i Joanny Zbytniewskiej. Melodia, choć trudna, nie sprawiała najmłodszym problemów. Odbył się też pokaz dogoterapii przygotowany przez Iwonę Nowak z Fundacji Amino. Najmłodszym przedstawiono teatrzyk z bajeczka o Słoniku Bartusiu i jego krótszej nóżce.

W trakcie imprezy nie zabrakło wielu dodatkowych atrakcji. Dzieci szalały na placu zabaw i obściskiwały alpaki, które ze stoickim spokojem znosiły nadmiar czułości. Był wspaniały tort, tańce oraz łakocie – słodkie dla dzieci, pikantne dla dorosłych.

BN
Fot. Bogumiła Nowak

Szerzej o imprezie w Expressie Sochaczewskim