Strona główna Teresin Geotermalna nauka w terenie

Geotermalna nauka w terenie

992
0
PODZIEL SIĘ

Kolejną już lekcję w terenie mają za sobą technicy z Zespołu Szkół w Teresinie. Tym razem wyjazd dotyczył odnawialnych źródeł energii dla klasy II Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej oraz kilku osób z klasy II mechanicznej. Transport i przewodników zapewniła nam Geotermia Mazowiecka S.A., z którą Zespół Szkół w Teresinie ma podpisaną umowę o współpracy.

Pierwszym obiektem, który uczniowie pojechali obejrzeć była kotłownia węglowa oraz kotłownia na biomasę w Chodakowie.

Uczniowie Technikum z Teresina byli oprowadzani przez kierownika zakładów Wiesława Wieczorka. Młodzież z zainteresowaniem słuchała obszernych wypowiedzi przewodnika, który od A do Z wytłumaczył budowę, zasadę działania oraz sterowanie poszczególnych kotłów. Uczniowie, których opiekunem był Stanisław Paga pojechali też obejrzeć ciepłownię w Trojanowie. Zostali zapoznani z działaniem, produkcją i przetwarzaniem energii  i materiałami używanymi do instalacji ciepłowniczych.

Następnie pojechaliśmy do głównego miejsca sterowania, które znajduje się w Żyrardowie. Zostały tam omówione wszystkie kotłownie Geotermii Mazowieckiej. Na koniec wycieczki uczniowie pojechali do Mszczonowa, by zapoznać się z działaniem zastosowanej tam absorpcyjnej pompy ciepła.  Dla uczniów OZE były to praktyczne zajęcia z urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

ZST