Strona główna Janusz Szostak Embargo na Pierwszą Damę

Embargo na Pierwszą Damę

1158
0
PODZIEL SIĘ
Niedawno mój były nauczyciel, którego bardzo cenię jako pedagoga, zwrócił mi uwagę, że za dużo piszę o PiS: – O PSL nawet nie wspomnisz – sprawił mi wyrzut.
– Jak rządzili, to pisałem, ale jakoś ostatnio faktycznie nie było okazji – przyznałem rację.
Dwa dni później okazja się znalazła. A to za sprawą pobytu w Sochaczewie Agaty Kornhauser-Dudy, która co prawda członkiem PSL nie jest, ale działacze tej partii wykorzystali jej pobyt w naszym mieście, aby się propagandowo podbudować.
Nie była to pierwsza wizyta Pierwszej Damy w Sochaczewie, która tym razem odwiedziła Muzeum Kolei Wąskotorowej. Jest to placówka podlegająca marszałkowi województwa, który jak wiadomo jest czołowym działaczem PSL. Mniej znaczący działacze tego ugrupowania kierują Muzeum Kolei. To poniekąd naturalna kolej rzeczy, że obsadza się co tylko można swoimi ludźmi. Niestety, nie jest to włącznie przypadłość PSL. PiS też ma słabość nagradzania stołkami swoich działaczy i ich rodziny. Ale o tej partii innym razem, aby znów nie było za wiele na jej temat.
Wróćmy zatem do wizyty Pierwszej Damy w Sochaczewie. Jej pobyt w naszym mieście został utajniony przez kierownictwo muzeum do tego stopnia, że władze miasta i powiatu dowiedziały się o odwiedzinach już po wyjeździe prezydentowej. Widać działacze PSL kierujący tą placówką uznali, że nie jest wskazane, aby małżonkę Prezydenta powitał gospodarz miasta. Zatem burmistrza o wizycie Pierwszej Damy nie powiadomili. Zaproszono natomiast lokalne radio i gazetę – zasłużone w promowaniu dokonań byłej koalicji PO-PSL. Inne media czujnie pominięto. Co mnie zbytnio nie dziwi, gdyż od dawna obserwuję konsekwentną niechęć obecnego kierownictwa Muzeum Kolei Wąskotorowej do Expressu Sochaczewskiego.
Ale ekspres to nie ciuchcia, i tak  zajedzie dalej i szybciej!
A niektórzy w pewnym momencie mogą zostać sami na pustym peronie. Zwłaszcza ci, którym wąskie tory zawężają horyzonty.
Leo