Strona główna Edukacja Doroczne popisy najlepszych

Doroczne popisy najlepszych

945
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW Jak co roku odbywają się w Państwowej szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina prezentacje najlepszych uczniów, finalistów i nagrodzonych w różnych konkursach i festiwalach . W tym roku popisy laureatów odbyły się w piątek, 2 czerwca w sali koncertowej szkoły. Swoje umiejętności pokazało 23 wykonawców – solistów i zespołów.

Wśród wykonawców największa uwagę zwracali najmłodsi, którzy dopiero próbują swych sił w konkursach – m. in. oczarował publiczność duet Nadia Kubacka i Ola Gut. Spore wrażenie zrobiła akordeonistka Amelia Ratajczak, która urzekła ogromnym wyczuciem instrumentu.

Świetny był też Kwartet saksofonowy, w którym każdy z wykonawców to ogromna indywidualność muzyczna, a w sumie tworzą bardzo zgrana ekipę. Również w tym tygodniu w piątek kolejny koncert w PSM. Tym razem w piątek, 9 czerwca o godzinie 18.00 jubileuszowy koncert z okazji 15-lecia Stowarzyszenia Przyjaciół PSM Sochaczew, w którym wystąpią uczniowie stowarzyszenia oraz gościnnie Big-Band pod dyrekcją Bernarda Pacholskiego. Natomiast w sobotę, 10 czerwca o godzinie 13.00 koncert z udziałem Rubena Silvy, polskiego dyrygenta boliwijskiego pochodzenia, koncertującego od lat w naszym kraju.

BN

Fot. Bogumiła Nowak