Strona główna Sochaczew miasto Dni Sochaczewa z harcerzami

Dni Sochaczewa z harcerzami

1085
0
PODZIEL SIĘ

10 i 11 czerwca w godz. od 13.00 do 18.00 sochaczewscy harcerze zapraszają do miasteczka harcerskiego zorganizowanego w ramach Dni Sochaczewa, gdzie mieszkańcy Sochaczewa i goście miasta będą mogli poznać ofertę i działalność hufca, a najmłodsi – wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych atrakcjach.

W sobotę i niedzielę na uczestników będą czekać liczne gry i zabawy ukryte pod nazwami dziesięciu stoisk: Mali komandosi, Magiczne eksperymenty, Misja survival, Kreatywny kącik, W kolorach tęczy, Mali superbohaterowie, Baśnie i bajeczki, Moje miasto, Przygoda dla żeglarzy i piratów oraz Wszystkimi zmysłami. Każde zadanie będzie nagradzane naklejkami wklejanymi do specjalnych książeczek. Ten kto zbierze wszystkie otrzyma specjalną odznakę wspaniałego tropiciela przygód.

Idea miasteczka harcerskiego zrodziła się przed czterema laty. Pomysł tak bardzo spodobał się mieszkańcom miasta, że co roku odwiedza je coraz liczniejsza grupa. Z roku na rok rosną też wymagania młodych sochaczewian dlatego oferta wciąż jest uatrakcyjniana i poszerzana o nowe pomysły. Wśród wielu propozycji przygotowanych przez sochaczewskich harcerzy są też takie, które szczególnie wpisują się w charakter Dni Sochaczewa – malowanie muralu oraz tworzenie makiety miasta. W ubiegłym roku ten pomysł spodobał się nie tylko najmłodszym mieszkańcom. W ich tworzeniu brały udział zarówno dzieci, jak i rodzice wspólnie prezentując najważniejsze miejsca i budynki miasta.

W tym roku formuła przedsięwzięcia zostanie poszerzona o elementy związane z Jubileuszowym Rokiem 80-lecia istnienia sochaczewskiego hufca. Zainteresowani będą mogli porozmawiać z harcerzami i instruktorami oraz zapoznać się z ich ofertą.

Zapraszamy całe rodziny. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Szczegóły i mapka pokazująca jak trafić do miasteczka harcerskiego na stronie internetowej www.zhpsochaczew.pl

was