Strona główna Sochaczew miasto Czy burmistrz odblokuje Senatorską?

Czy burmistrz odblokuje Senatorską?

1675
0
PODZIEL SIĘ

Na ulicy Senatorskiej od lat trudno znaleźć wolne do parkowania. To powoduje, że kierowcy wykorzystują każde wolne miejsce aby móc pozostawić swój samochód. Ale to nie jedyna bolączka mieszkańców.

Kolejną jest brak komunikacji między chodnikami ponieważ parkujące samochody utrudniają przejście przez ulicę. Na porządku dziennym są sytuacje kiedy to ratownicy karetki pogotowia, po zaparkowaniu na ulicy, mają trudności z przedostaniem się z noszami do bloku, w którym czeka pacjent. I właśnie ten ostatni temat był poruszony m.in. podczas spotkania mieszkańców z Kamilą Gołaszewską-Kotlarz, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej.

Po spotkaniu z mieszkańcami zwróciłam się do burmistrza Piotra Osieckiego z prośbą o wymalowanie pasów w naturalnym ciągu komunikacyjnym, które pozwolą na bezpieczne i szybkie przedostanie się na drugą stronę ulicy. Burmistrz Dariusz Dobrowolski, któremu została przekazana sprawa, na ostatniej sesji Rady Miasta poinformował mnie, że pasy powstaną jako przedłużenie chodników biegnących wzdłuż bloku nr 8 i 5, łącząc ciąg pieszy od ulicy Poprzecznej do Targowiska – poinformowała nas Kamila Gołaszewska-Kotlarz.

dot