Strona główna Sochaczew miasto Chodnikowy zawrót głowy

Chodnikowy zawrót głowy

1814
0
PODZIEL SIĘ

Prawdopodobnie po wakacjach rozpocznie się budowa chodnika wzdłuż ulicy Wyszogrodzkiej. Ale nie tylko tam mieszkańcy doczekają się budowy lub remontu trotuarów. W ubiegłym tygodniu prywatny inwestor budujący biurowiec przy ulicy 1 Maja przystąpił do układania nowego odcinak chodnika od Urzędu Miejskiego do skrzyżowania z ulicą Kwiatkowskiego. Przy okazji zostanie również wybudowana zatoka postojowa mogąca pomieścić 3 auta.

Zmiany czekają także chodnik po drugiej stronie ulicy. Tu firma Agnes–Bud najpierw wybuduje nowy chodnik na wysokości Urzędu Miejskiego (obok młyna) – wchodzący w osiedle, kończący się za blokami 9 i 9 a, obok placu zabaw dla dzieci. Z kolei w wakacje na odcinku 1 Maja – między Bankiem Spółdzielczym a Sądem Rejonowym – zostanie usunięty asfaltowych chodnik a w jego miejsce pojawi się kostka brukowa. Sam chodnik będzie miał 2 metry szerokości. Zwężeniu ulegnie sama ulica, dzięki czemu powstaną zatoki postojowe. Przebudowie ulegnie także zatoka postojowa przed blokiem 1 Maja 9.

Z kolei na Boryszewie zaplanowana jest wymiana zniszczonego chodnika przy ulicy Dywizjonu 303 na odcinku około 70 metrów, od ul. Łuszczewskich do dawnego Klubu Garnizonowego.

Natomiast w ubiegłym tygodniu brygada remontowa Zakładu Komunikacji Miejskiej wymieniła fragment chodnika wzdłuż ulicy Farnej zastępując zniszczone płyty chodnikowe kostką bukową. Z kolei firma Agnes–Bud zakończyła budowa kilkusetmetrowych fragmentów chodników wzdłuż ulicy Płockiej i Łowickiej.

jur

Fot.: Jerzy Szostak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułfinanse
Następny artykułGeotermalna nauka w terenie