Strona główna Teresin Biblioteczna aktywność

Biblioteczna aktywność

1284
0
PODZIEL SIĘ

 TERESIN W wielu inicjatywach brała udział w ostatnim czasie Gminna Biblioteka Publiczna w Teresinie. Znana z tego, że nie ogranicza się wyłącznie do funkcji wypożyczalni literatury i prasy czy czytelni, ale aktywnie uczestniczy w życiu mieszkańców gminy.

W ramach Obchodów Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek, placówka gościła bibliotekarki z całego powiatu sochaczewskiego oraz klubowiczki miejscowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

 – Spotkanie rozpoczęliśmy  od obejrzenia filmu niemego, który przybliżył sylwetkę księcia Druckiego-Lubeckiego. To obraz powstały w Teresińskim Ośrodku Kultury – informuje Aleksandra Starus, dyrektor GBP w Teresinie i dodaje – Następnie całą grupą przeszliśmy trasę Questingu, czyli gry terenowej oprowadzającej po włościach książęcych i opisujących historie zamordowania księcia. Zwieńczeniem spotkania był wspólny grill.

Biblioteka była współorganizatorem Dnia Dziecka, który odbył się w sołectwie Granice Osiedle. Otwarte było stoisko z kiermaszem, gdzie odbywał się kiermasz książki w atrakcyjnych cenach. Podobne stoisko biblioteka wystawiła podczas Pikniku „Rodzina Razem”.

W murach teresińskiej placówki odbyło się spotkanie autorskie z Mirą Białkowską, mieszkanką Nowego Dworu Mazowieckiego. – Zaserwowane zostały fraszkowe potrawy, które to autorka zebrała w tomiku zatytułowanym „Fraszkowa uczta” – mówi dyrektor Starus. Po spotkaniu jego uczestnicy chętnie nabywali tomik fraszek wraz z autorską dedykacją.

Podczas Nocy Bibliotek gościem była z kolei podróżniczka Marzena Filipczak. Tematem spotkania była jej książka „Tanio i egzotycznie na wyciągnięcie ręki”. To opowieść o podróży po krainach „za miedzą”, gdzie można dostać się łatwo, sprawnie i za niewielkie pieniądze doświadczając egzotyki na miarę innych kontynentów. Autorka mówiła m.in. o tysiącletnich macedońskich klasztorach, podziemnych winnych miastach w Mołdawii, czy o tysiącach bunkrów w Albanii i innych turystycznych ciekawostkach.

Marcin Odolczyk