Strona główna Teresin Bezpłatne badania na festynie w Teresinie

Bezpłatne badania na festynie w Teresinie

1162
0
PODZIEL SIĘ
TERESIN  Mieszkańcy gminy Teresin będą mieli kolejną okazję do przebadania lekarskiego swoich organizmów. Akcja przeprowadzona zostanie podczas zbliżającego pikniku rodzinnego „Rodzina Razem”. Będą to badania osteoporozy oraz spirometrii, które są całkowicie bezpłatne i odbywać się będą w godz. od 10.00 do 19.00, w niedzielę 4 czerwca, na terenie po byłej szkole podstawowej w Teresinie przy Alei XX-lecia.
Warto zaznaczyć, iż badanie osteoporozy jest bezbolesne, trwa kilka minut i polega na wykonaniu prześwietlenia (skanu) szyjki kości udowej lub kręgosłupa – odcinek lędźwiowy. Jest ono kierowane szczególnie do osób: powyżej 50. roku życia, kobiet w okresie menopauzalnym, prowadzących siedzący tryb życia, mających problemy z tarczycą, ze stawami, z cukrzycą, nieprawidłowa dieta, itp. ale także wszystkich tych, którzy chcą poznać stan swoich kości.
Z kolei badanie spirometrii, to bardzo dokładne badanie czynnościowe układu oddechowego, które pozwala ocenić czynności płuc, oraz objętość powietrza wdychanego i wydychanego z płuc. Wskazaniem do przeprowadzenia badania są: choroby płuc, przewlekły kaszel, problemy z oddychaniem, astma, schorzenia oddechowo-krążeniowe.
Już teraz chętne osoby mogą zapisywać się do udziału w badaniach. Zgłoszenia przyjmowane są osobiście w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Gminy Teresin lub telefonicznie 46 864 25 65, a także poprzez e-mail: biuroobslugimieszkancow@teresin.pl. Pamiętać należy, że ilość miejsc jest ograniczona, zatem warto zgłosić się jak najszybciej.
Przypomnijmy, na początku kwietnia podobne badania odbywały się w Urzędzie Gminy Teresin. Wówczas akcja została przeprowadzona z okazji Światowego Dnia Zdrowia i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy.
Udział wzięło ponad stu trzydziestu ochotników.
Marcin Odolczyk