Strona główna Rekreacja ,,Babski” spływ kajakowy

,,Babski” spływ kajakowy

1595
0
PODZIEL SIĘ
w sobotę, 10 czerwca Stowarzyszenie ,,Kajakowcy Sochaczewa” gościli grupę dziewcząt podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie. Zorganizowaliśmy dla nich spływ kajakowy po rzece Bzurze na odcinku Kozłów Biskupi – Sochaczew. Kajaki wraz z wyposażeniem nieodpłatnie zostały dostarczone na miejsce wodowania przez Mobilną Wypożyczalnie Kajaków PM-Sport Przemysława Turowskiego, która na co dzień współpracuje z Stowarzyszeniem ,,Kajakowcy Sochaczewa”.
Po przybyciu na miejsce dla uczestników spływu, zostało przeprowadzone krótkie szkolenie min. z zasad bezpiecznego zachowania się na wodzie oraz używanych sygnałów, jakie obowiązują podczas spływu kajakowego. Szkolenie to zostało przeprowadzone przez profesjonalnego posiadającego odpowiednie uprawnienia instruktora kajakarstwa, a jednocześnie członka stowarzyszenia Sylwię Chłystek.
Sam spływ przebiegał bez większych niespodzianek, chociaż niektóre załogi miały lekkie problemy z pokonywaniem nieprzewidzianych przeszkód w postaci powalonych drzew zalegających koryto rzeki. Było przy tym co niemiara śmiechu, i mimo że dziewczęta płynęły po raz pierwszy dawały sobie wyśmienicie radę. Po dopłynięciu do miejsca cumowania kajaków, które zostało wyznaczone w Sochaczewie przy torze motocrossowym dziewczęta z MOW Załusków podziękowały za zorganizowany spływ który bardzo im się podobał. Wyraziły chęć nawiązania stałej współpracy ze Stowarzyszeniem ,,Kajakowców Sochaczewa”, a także zaprosiły członków stowarzyszenia na organizowany Festyn Zdrowia w dniu 17 czerwca przez MOW ,,Dom na szlaku” w Załuskowie.
Mariusz Bajurski