Strona główna Sochaczew miasto Akcja „Czyste niebo z SIME Polska” trwa!

Akcja „Czyste niebo z SIME Polska” trwa!

1223
0
PODZIEL SIĘ

 SIME Polska jest w trakcie akcji promocyjnej „Czyste niebo z SIME Polska” poruszającej temat czystego środowiska wokół nas i tego, jak możemy sprawić, by nad naszymi domami zagościło błękitne niebo bez smogu.

„Odliczamy wspólnie 50 dni do finału Akcji „Czyste niebo z SIME Polska”. Przez cały ten czas, mieszkańcy Sochaczewa, Teresina i innych gmin przez które przebiegają gazociągi SIME Polska będą mogli skorzystać z naszej promocji. Każdy kto podpisze z nami w tym okresie (tj. pomiędzy 26 kwietnia a 9 czerwca br.) umowę o przyłączenie do sieci gazowej i wniesie opłatę przyłączeniową dostanie Nagrodę – mapę do celów projektowych instalacji gazowej.

Taka mapa jest niezbędna, by móc przyłączyć się do sieci gazowej, a jej wartość jest spora – bo ponad 500 zł. Otrzymają ją klienci, którzy podpiszą z nami umowę w okresie Promocji. A dodatkowo, każda z tych osób weźmie udział w losowaniu Nagrody Specjalnej wartej 5 tysięcy złotych – kotła gazowego znanej marki VIESSMANN.” – mówi Jerzy Trzciński, Dyrektor zarządzający SIME Polska.

Celem nadrzędnym akcji jest sprawienie, by w końcu nad sochaczewskimi domami zagościło czyste niebo – czyli czyste powietrze. Wykorzystując gaz do ogrzewania we własnym domu zamiast węgla czy koksu, zdrowsi będziemy nie tylko my i nasza rodzina, ale pomożemy w ten sposób także naszym sąsiadom i mieszkańcom całego rejonu. Gaz to po prostu sama czysta energia. A teraz SIME ułatwia podjęcie tej decyzji przez swoją promocję.

Gaz ziemny jest znacznie tańszy w eksploatacji od oleju opałowego i płynnego gazu LPG. Koszt ogrzewania gazem jest porównywalny do kosztu zużycia węgla opałowego. Ale jest nieporównywalnie wygodniejszy od węgla. Nie trzeba go magazynować, przenosić ani pamiętać o doładowaniu kotła. Obsługa jest higieniczna – nie ma pyłu, sadzy ani popiołu unoszącego się w powietrzu. Szczególnie dla starszych osób i rodzin z dziećmi jest idealnym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o „ekologiczność” gazu ziemnego wystarczy tylko jedno porównanie. Jeżeli do ogrzania dwóch osiedli po 200 domków jednorodzinnych używać będziemy na jednym osiedlu gazu ziemnego, a na drugim węgla, to w ciągu roku na pierwszym osiedlu wyemitowanych zostanie 1 kg cząsteczek stałych – pyłów, a na drugim ok. 30 000 kg! Takie są realia – te 30 ton pyłów widać na elewacjach naszych domów, ale znaczna część trafia do naszych płuc.

„Nie wszyscy zdają sobie sprawę z zalet użytkowania gazu ziemnego, między innymi właśnie dlatego pojawił się pomysł na zorganizowanie akcji Czyste niebo z SIME Polska”. Chcemy uświadomić ludziom, że gaz jest zdrowym, wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem. A co równie ważne, używając go, możemy razem zrobić coś dobrego dla dobra wspólnego. No i można wygrać naprawdę wartościową nagrodę – kocioł gazowy renomowanej marki VIESSMANN. Trzeba powiedzieć, że beneficjentem naszej akcji będą wszyscy mieszkańcy ziemi sochaczewskiej, bo wszyscy oddychamy tym samym powietrzem!” – dodaje Sylwia Budzyńska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu SIME Polska.

FINAŁ AKCJI

Losowanie nagrody specjalnej odbędzie się podczas Dni Sochaczewa w niedzielę o godzinie 18:00. W tym roku firma SIME Polska przygotowała wiele dodatkowych atrakcji dla mieszkańców. Każdy będzie też mógł porozmawiać o użytkowaniu gazu z naszym ekspertem.

Wszystkie szczegóły dostępne na stronie internetowej www.simepolska.pl lub na Facebooku.