Strona główna Chodaków 6 milionów padło w lotto w Chodakowie

6 milionów padło w lotto w Chodakowie

10842
0
PODZIEL SIĘ
W sobotę, 24 czerwca, Sochaczewa wzbogacił się o kolejnego milionera. Jest nim osoba, która trafiła szóstkę w Lotto i wygrała 6 056 730,90 zł. Wygrana padła w kolekturze mieszczącej się w sklepie Lewiatan przy ulicy Chopina 168 a w Chodakowie.
Kolektura w sklepie Lewiatan” przy ul. Chopina 168a w Chodakowie okazała się szczęśliwa dla gracza, który kupił w niej kupon Lotto i zagrał metodą na chybił trafił.
Dotychczas, a kolektura istnieje cztery lata, trafiały się czwórki i trójki. A w zdrapce jeden z naszych klientów wygrał 75 tysięcy złotych. Natomiast w minilotku była czwórka. Tego, że padnie u nas szóstka nikt się nie spodziewał, ale jak widać nasza kolektura przynosi szczęście – powiedziała nam pani Ania, która sprzedała szczęśliwy kupon. O tym, że w kolekturze padła główna wygrana w wysokości 6 056 730,90 złotych (minus podatek) pracownicy sklepu dowiedzieli się z sms-a, który przyszedł z Totalizatora Sportowego.

Cieszę się, że wygrana trafiła do jednego z naszych klientów. Chciałbym, aby takich wygranych w naszej kolekturze było jak najwięcej – powiedział nam Zbigniew Bogdan, właściciel sklepu przy ulicy Chopina.
W poniedziałek rano tylko nieliczni mieszkańcy Chodakowa oraz klienci sklepu widzieli, że właśnie w Lewiatanie padła główna wygrana. Jednak osoby, z którymi rozmawialiśmy gratulowały zwycięzcy szczęścia, życząc mu jednocześnie, aby otrzymaną kwotę spożytkowała w rozsądny sposób. Pytani przez nas, na co przeznaczyliby wygraną w większość nasi rozmówcy deklarowali, że wydatkowaliby ją na poprawę warunków mieszkaniowych, zabezpieczenie finansowe dzieci oraz swojej starości. Oczywiście doszłaby do tego podróż w wymarzone miejsce na świecie.
– Szkoda, że to nie ja wygrałem, ale temu, kto trafił szóstkę życzę przede wszystkim tego, aby te sześć milionów nie pomieszało mu w głowie – powiedział nam jeden z klientów sklepu.
Taksówka dla torebki
 Dodajmy, że tak wysokiej wygranej nie było do tej pory w Sochaczewie. Ostatnia wygrana miała miejsce kilkanaście lat temu i także padła w Chodakowie. Przedtem, też dzięki grze w lotka Sochaczew wzbogacił się o kilku milionerów. Szóstki padły m.in. w kolekturach przy ul. Sienkiewicza przy PKP, przy ul. Wąskiej oraz przy ul. Staszica. Niektórzy z graczy założyli dzięki nim swoje biznesy a inni po prostu jej stracili. Do historii przeszła jedna z mieszkanek Sochaczewa, która po wygranej miliona złotych jeździła po Sochaczewie dwoma taksówkami. W jednej jechało ona a w drugiej jej torebka. Rzecz jasna pieniędzy z wygranej nie starczyło długo na taki tryb życia.
Wart także wspomnieć, że jak do tej pory najwyższa wygrana w okolicy Sochaczewa padła 23 września 2012 roku w kolekturze w sklepie „Jacek”, przy ul. Łowickiej w Bolimowie.
W tym sklepie wysłano szczęśliwy kupon
W tamtym przypadku szczęściarz zagrał za 9 złotych, czyli kupił 3 zakłady. Nie grał na „chybił trafił”, sam wybierał liczby w zakładach i wygrała 29 465 370,60 zł (minus 10 procent podatek). Bolimów opanowała wówczas lottomania. Pracownica sklepu, w którym padła gigantyczna wygrana w rozmowie z dziennikarzami Expressu Sochaczewskiego, że do owego dnia kolektura miała kilkunastu stałych graczy. To się zmieniło z chwilą wygranej. Codziennie, przez kilka tygodniu sprzedawano w niej po kilkaset kuponów, kupowanych przez osoby, które specjalnie przyjeżdżali do Bolimowa z Sochaczewa, Skierniewic, Łowicza a nawet z Warszawy, Łodzi czy Poznania. A sklep „Jacek”, stał się największą atrakcją turystyczną miejscowości.
Czy podobne oblężenie przeżyje kolektura w Chodakowie?
Jerzy Szostak
Fot.: Jerzy Szostak