Strona główna Młodzieszyn 25-lecie święceń kapłańskich

25-lecie święceń kapłańskich

1467
0
PODZIEL SIĘ

MŁODZIESZYN W Zielone Świątki, 4 czerwca, w parafii p.w. Narodzenia N.M.P. w Młodzieszynie odbyła się uroczystość 25-lecia święceń kapłańskich ks. proboszcza Dariusza Kuźmińskiego.

W uroczystej Mszy świętej wzięli udział nie tylko licznie zgromadzeni parafianie, ale także najbliższa rodzina księdza, ministranci, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele oświaty, strażacy.

Kazanie wygłosił ks. Stanisław Łubian. Zgromadzeni modlili się, dziękując za dotychczasową posługę ks. Proboszcza i prosząc o potrzebne dla niego łaski.

Z tej okazji Wójt Gminy Monika Pietrzyk – w imieniu własnym, i mieszkańców gminy – złożyła jubilatowi gratulacje i życzenia:  – Naszemu drogiemu Księdzu Proboszczowi w srebrną, 25. rocznicę święceń kapłańskich życzymy siły i wytrwania w świetle wiary. Niech prowadzi ona Księdza! Jak powiedział J. Ratzinger: „Gdy ukazuje się światło, człowiek dostrzega, że wiara jest wspinaczką, że właśnie dzięki niej przybliżamy się do Boga.” Dziękujemy Księdzu za cierpliwe budowanie naszej młodzieszyńskiej wspólnoty, za serce, szacunek, akcentowanie, że każdy z nas jest niepowtarzalną ścieżką do Boga. Niech jak najdłużej dzieli się Ksiądz z nami darami pokoju i radości!

Na zakończenie Wójt Gminy Monika Pietrzyk zaprosiła wszystkich zebranych na poczęstunek, a także na słodkie wypieki przygotowane przez parafianki.