Strona główna Sport Medalowe Igrzyska

Medalowe Igrzyska

259
0

LEKKOATLETYKA Znakomicie spisali się reprezentanci powiatu sochaczewskiego podczas rozegranych w Siedlcach finałów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017.

Nasi przywieźli stamtąd dwa indywidualne złote medale i jeden koloru brązowego. Na najwyższym stopniu podium stanęła Patrycja Jackiewicz z Gimnazjum w Teresinie, która na dystansie 200 m nie dała szans rywalkom, uzyskując wynik 27,30. Na co dzień klubowa podopieczna Bogusława Cierecha.

Zdecydowanie najlepszym w biegu na 800 m był z kolei trenujący pod okiem Zenona Grąbczewskiego w OKS SKRA Warszawa Mateusz Zaręba z Gimnazjum w Kątach. Jego rezultat to 2.09,13.

Z brązowym medalem wrócił z Siedlec Kamil Żakowski, uczeń Gimnazjum w Młodzieszynie. Wygrał bieg na dystansie 300 m, osiągając wynik 39,13. Na co dzień zawodnik UKS Filipides, trenowany przez Andrzeja Andryszczyka.

Dobrze spisała się również Weronika Iracka z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. W silnie obsadzonym biegu na 600 m zajęła wysokie, 5. miejsce.

Na piątej pozycji bieg na dystansie 800 m ukończyła Aleksandra Nowak z Gimnazjum w Rybnie, zaś jej siostra Kamila była siódma na 600 m.

Świetnie spisała się też nasza sztafeta olimpijska dziewcząt 800m-400m-200m-100m, która Igrzyska ukończyła na wysokim, piątym miejscu.

Pozostając w temacie lekkoatletycznych sukcesów naszych reprezentantów, warto wspomnieć również o ich startach w Mistrzostwach Warszawy dzieci. Duże osiągnięcie zanotował tu uczeń sochaczewskiej SP nr 4 Kacper Zygmunciak. Swój bieg na dystansie 600 m zakończył jako zwycięzca z wynikiem 1.41,92. Rekord życiowy i piąta lokata w biegu na 600 m z czasem 1.58,73 to wynik Wiktorii Frank z SP Nr3 Sochaczew. Życiówkę w stolicy wykręciła też jej szkolna koleżanka, Andżelika Ciba, na tym samym dystansie. Jej wynik to 2.06,30.