Bzura pozostaje w czwartej lidze

157
0

PIŁKA NOŻNA IV Liga Mazowiecka, grupa północna

Od wyniku sobotniego meczu z czwartą drużyną w tabeli, zależeć mógł los chodakowskiej Bzury. Tylko zwycięstwo dawało stuprocentową pewność, że w następnym sezonie biało-zieloni będą grali w czwartej lidze.

Waga meczu spowodowała, że gospodarze wyszli na boisko bardzo skupieni. Już w 7. minucie piłka mocno wyrzucona z autu przez Adriana Biniendę poleciała na pole karne. Tam Maciej Pater szybciej do niej wystartował niż bramkarz Wisły, i było 1:0. Przez kolejne minuty gra toczyła się z reguły w środkowej części boiska, a dobrze spisująca się nasza obrona nie pozwalała na zbyt dużo rywalom. W 35. minucie mogło być 2:0, jednak Kamil Bartosiewicz nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Pod koniec pierwszej części nad swoim nerwami nie po raz pierwszy nie zapanował Tomasz Oliwa, za co słusznie został przez sędziego wyrzucony z boiska.

Po przerwie Wisła miała przewagę optyczną, na szczęście nie potrafiła przekuć jej na gole. Z reguły ataki były powstrzymywane przez naszych obrońców, lub doskonale dysponowanego w rundzie rewanżowej bramkarza Sebastiana Kotlarskiego. Popularny Pingwin w sobotę obronił trzy bardzo groźne strzały rywali. Jednak to jeszcze nie wszystko. W sześćdziesiątej minucie Kamil Bartosiewicz strzelił drugiego gola dla Bzury i mecz z rezerwami Wisły Płock został wygrany. Zdobyte trzy punkty są na wagę utrzymania czwartej ligi. Udaną rundę wiosenną futboliści chodakowscy zakończą wyjazdowym meczem z Deltą Słupno.

Bzura Chodaków – Wisła II Płock  2:0 (1:0)

gole: Maciej Pater (7′), Kamil Bartosiewicz (60′)

skład: Sebastian Kotlarski – Przemysław Więczek, Adrian Binienda, Tony Chukwuemeka, Patryk Szewczyk, Kamil Bartosiewicz, Jarosław Stencel (80′ Tomasz Oziemblewski), Adam Niemyjski, Tomasz Oliwa, Kamil Stencel (90′ Kamil Wojciechowski), Maciej Pater