Strona główna Sport Mazowsze wśród najlepszych

Mazowsze wśród najlepszych

193
0
ZAPASY Zapaśnicza kadra LKS Greiner Mazowsze Teresin systematycznie daje nam wiele powodów do dumy i radości. Nie inaczej stało się w Białogardzie. Na matach Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek łupem teresińskich walecznych padły trzy medale każdego z kolorów.
Na najwyższym stopniu podium stanął Wiktor Szmulaj. Był bezkonkurencyjny w kategorii wagowej do 61 kg. Srebro przywiózł z Białogardu Kamil Banaszek (kat. wag. do 70 kg), zaś brązowy medal wywalczyła niesamowita Marta Mechocka, która rywalizowała w kategorii do 60 kg.
Niezwykle cieszymy się z postawy naszych zawodników. Przyznam też, że udanie zaprezentowali się również pozostali nasi podopieczni. Minimalnie przegrywali swoje pojedynki z bardzo utytułowanymi rywalami i wszystkim bardzo niewiele zabrakło do wywalczenia medalowych lokat – podsumował występ w Mistrzostwach Polski trener i prezes LKS Greiner Mazowsze Ryszard Niedźwiedzki.
Warto też podkreślić, że w klasyfikacji drużynowej Teresin uplasował się tuż za podium, na niezbyt lubianym czwartym miejscu.
Oto podsumowanie wyników zapaśników z Mazowsza:
Mistrzostwa Polski Seniorek: Marta Mechocka – III miejsce w kat. wagowej do 60 kg
Mistrzostwa Polski Seniorów: Adrian Wagner – V miejsce w kat. wagowej do 57 kg, Wiktor Szmulaj – I miejsce w kat. wagowej do 61 kg, Kamil Banaszek – II miejsce w kat. wagowej do 70 kg, Michał Szymański – VIII miejsce w kat. wagowej do 86 kg, Bartosz Staniaszek – VII miejsce w kat. wagowej do 125 kg.