Bzura nie jest pewna utrzymania

120
0

PIŁKA NOŻNA IV Liga Mazowiecka, grupa północna

Po raz kolejny wiosną piłkarze czwartej ligi grali dwa mecze w tygodniu. Chodakowianie zdobyli w nich jeden punkt i nadal nie mogą być pewni swojego bytu. Prawdopodobnie do okręgówki spadną drużyny od czternastego miejsca. Trzynasty zespół w tabeli będzie musiał rozegrać baraże o utrzymanie.

Środowy mecz z liderem Pogonią Grodzisk Mazowiecki obnażył wszelkie mankamenty w grze chodakowian. W pierwszej połowie na boisku rządzili goście, którzy już w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Błąd obrony wykorzystał wychowanek Unii Boryszew Maciej Wilanowski i jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Po dwudziestu minutach było już 0:2, a kolejne gole wisiały na włosku. Po raz kolejny dobrze między słupkami zagrał Sebastian Kotlarski, chroniąc swój zespół od straty co najmniej trzech goli.

Drugą połowę rozpoczął strzał gości kapitalnie obroniony przez naszego golkipera. Po nim przez dziesięć minut Bzura zepchnęła gości do obrony. Jako pierwszy okazję do zdobycia gola miał Tony Chukwuemeka. Niestety po jego strzale z kilku metrów piłka trafiła w poprzeczkę. Kolejne zamieszanie pod bramką gości. Najpierw strzelał Kamil Stencel. Piłkę odbił bramkarz. Dobitka Kamila Wojciechowskiego minęła cel. Trzecia akcja skończyła się golem dla Bzury. Adrian Binienda pokonał bramkarza przyjezdnych technicznym strzałem w długi róg.

Wydaje się w tym momencie, że biało-zieloni są w stanie osiągnąć korzystny wynik. Ich atak przerywa Wilanowski i z piłką przebiega pół boiska. Pomimo asysty trzech obrońców Bzury po raz drugi zdobywa gola. Bramka ta podcina naszym futbolistom skrzydła. Ich gra jest nerwowa i brakuje w niej pomysłu. W kilku kolejnych minutach tracą następne dwa gole. Kuriozalny jest piąty, strzelony piętą przez Damiana Jaronia. Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem, wynik zaskakującym strzałem z dystansu ustala Jakub Kołaczek. Po zakończonym meczu rywale bardzo się cieszą, gdyż w tym momencie zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy północnej.

W sobotę Bzura wyjechała do Ciechanowa na mecz z wiceliderem. Tym razem nasza obrona zagrała poprawnie, a bramkarz Kotlarski ponownie uchronił Bzurę od porażki. Piłkarze gospodarzy mieli optyczną przewagę. Na szczęście nie potrafili jej wykorzystać. Chodakowianie przy odrobinie szczęścia mogli ten mecz nawet wygrać. W 68. minucie Tomasz Oziemblewski będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem MKS-u, nie trafił w cel. W doliczonym czasie gry przed szansą uratowania zwycięstwa stanął Kamil Bartosiewicz. Niestety dla chodakowian, trafił piłką w słupek.
Bzurze do zapewnienia sobie ligowego bytu potrzebne są w tym momencie trzy punkty. Może je zdobyć już w najbliższy weekend. Do Chodakowa przyjadą wtedy rezerwy Wisły Płock.
Bzura Chodaków – Pogoń Grodzisk Mazowiecki  1:6 (0:2)
gol: Binienda (55′)
skład: Kotlarski – Oliwa (46′ Więczek), Binienda, Chukwuemeka, Kowalski, J. Stencel, A. Niemyjski, Oziemblewski, Barosiewicz (79′ Kacprzak), Pater, K. Stencel (73′ Wojciechowski)
MKS Ciechanów – Bzura Chodaków  0:0
skład: Kotlarski – Żakowski (Pater), Chukwuemeka, Bienienda, Kowalski, Oziemblewski, Niemyjski, Bartosiewicz, Więczek, Kacprzak (Wojciechowski), K. Stencel