Strona główna Teresin Zabiorą kłopotliwe odpady

Zabiorą kłopotliwe odpady

1276
0
PODZIEL SIĘ
TERESIN Już 27 maja w sobotę mieszkańcy gminy Teresin będą mieli okazję pozbyć się odpadów, których na co dzień nie mogą wrzucać do swojego pojemnika na śmieci. Tego dnia odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii i akumulatorów.
W zabudowie wielorodzinnej  odpady  mają  być  zgromadzone w sąsiedztwie miejsc do gromadzenia odpadów zmieszanych, zaś w zabudowie  jednorodzinnej odpady  mają być  wystawione przed posesje przy drodze publicznej (tak jak odpady zmieszane), w taki sposób, żeby nie stanowiły utrudnienia dla ruchu.
Będzie zatem możliwość pozbycia się takich odpadów jak: stare lodówki, pralki, telewizory, radia, monitory, meble,     kanapy, tapczany, dywany, wykładziny czy zużyte baterie i akumulatory. Odpady odbierane będą od godziny 8.00.
Tego samego dnia w godz. 8.00 – 16.00 zostanie też przeprowadzona zbiórka zużytych opon oraz chemikaliów. Zbiórka dotyczy chemikaliów wydzielonych z odpadów komunalnych powstałych w związku z bytowaniem człowieka np. farby, lakiery, pojemniki po farbach, lakierach oraz opon wyłącznie od aut osobowych i rowerów. Tego typu odpady mieszkańcy gminy Teresin będą mogli składać do pojemników ustawionych w następujących miejscach, które ustawione zostaną w następujących miejscach: Szymanów – parking przy kościele, Budki Piaseckie – parking przy szkole podstawowej, Topołowa – teren byłego składowiska odpadów, Mikołajew – parking przy kościele, Paprotnia – parking autokarów przy klasztorze.
Ponadto w tych samych godzinach zostanie przeprowadzona również zbiórka odpadów budowlanych i remontowych. Te śmieci należy składać do pojemników ustawionych w miejscowości Topołowa – teren byłego składowiska odpadów.
Warto też wiedzieć, że wszystkie wymienione rodzaje odpadów mieszkańcy gminy Teresin mogą zupełnie bezpłatnie przekazywać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK-u w Sochaczewie przy ul. Chemicznej 8. Punkt jest czynny: od wtorku do piątku w godzinach: 9.00 – 17.00 oraz w sobotę w godz. 9.00 – 14.00, nr tel.: 46 861 15 19.
Marcin Odolczyk