Strona główna Sochaczew miasto Z sercem dla szkoły w Erminowie

Z sercem dla szkoły w Erminowie

1359
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW Dla Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie w tegoroczne akcji Motoserce 2017 zbierano fundusze. Nie zawiedli sponsorzy, nie zabrakło ciekawych aukcji i datków na rzecz potrzebujących.

Pieniądze zebrane podczas Motosercu przeznaczone będą na budowę boiska, placu zabaw i placu dydaktycznego. Impreza tradycyjnie odbywała się w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Na scenie zaprezentowali się na początku Szkoła Tańca Pasjonat, L’ombelico del Mondo oraz uczniowie z ZSS w Erwinowie ze swoim programem artystycznym. W południe ruszył II Sochaczewski Bieg Wąskim Torem, zorganizowany przez Dragon Fight Club oraz Boruta MC Sochaczew. Trasa biegła przez teren Muzeum Kolei. Zwycięzcą w kategorii mężczyzn był Kamil Wargocki, ubiegłoroczny lider, a w kategorii kobiet Daria Jużyk.

Trwały też aukcje oraz koncerty. Na scenie Motoserca wystąpili – zespół MoherHead, Smile Crew, Zumba Team i HLA, którego liderem jest Zygmunt Kaliciński. Zuchy dawały pokazy pierwszej pomocy, a strażacy ratownictwa drogowego. Natomiast Sochaczewskie Centrum Sportów Walki pokazy i Dragon Fight Club pokazy walk.

Były przejazdy koleją retro, quadami, motocyklami, konikami. Atrakcją tego roku były alkogogle, czyli możliwość symulacji jazdy „po alkoholu”. Był też tradycyjnie krwiobus, mammobus oraz porady zdrowotne. Wśród tegorocznych aukcji do wylicytowania był kombinezon motocyklowy Mateusza Piskorowskiego. Natomiast Stowarzyszenie Kajakarzy Sochaczewa oferowało kurs kajakarski dla dzieci na Zalewie Boryszewskim. Ponadto licytowano karnety na siłownię, masaże, grafiki Radosława Tarczyka, poduszki z Agajoka, stylizacje i fryzury, winylowe płyty z „Panem Tadeuszem”, z bajkami, stary rzutnik Ania oraz liczne zabiegi kosmetyczne.

BN

Fot. Bogumiła Nowak