Strona główna Sport Wynik taki jak gra

Wynik taki jak gra

921
0
PODZIEL SIĘ
PIŁKA NOŻNA Warszawska Liga Okręgowa
Rozpoczynając mecz z podotwocką Józefovią, mieliśmy w pamięci jesienne wyjazdowe spotkanie zakończone niezwykle szczęśliwym zwycięstwem Teresina, w sytuacji kiedy to przeciwnicy prezentowali się zdecydowanie lepiej.
Tym razem od pierwszego gwizdka arbitra obserwowaliśmy wyrównane zawody. Zupełnie niepotrzebnie już  w 2. minucie sędzia bez ostrzeżenia pokazał Mateuszowi Figatowi żółtą kartkę, co spowodowało w ekipie teresińskiej dużą nerwowość. W 9. minucie goście zdobyli kuriozalną bramkę. Zawodnik ich zdecydował się na uderzenie piłki z dużą rotacją, dochodzącej w kierunku bramki. Michał Nowakowski cofając się, zarył butem w nierówność murawy, co zupełnie wybiło go z rytmu, zdołał co prawda chwycić futbolówkę, ale niestety został z nią niejako zepchnięty poza linię bramkową i goście mogli mieć powody do zadowolenia. Teresin konsekwentnie dążył do wyrównania i cel zrealizował w 38. minucie. Wtedy to w polu karnym klasycznie wycięty został Marcin Bauman, a skutecznym wykonawcą jedenastki okazał się Michał Kowalski.
Druga część meczu swoim przebiegiem niewiele odbiegała od pierwszej. Zbyt duża ilość pomyłek sędziowskich w dalszym ciągu wpływała na nerwową atmosferę i dużą liczbę żółtych kartek. W 62. minucie Mateusz Figat otrzymał drugie napomnienie i musiał opuścić boisko. Teresin, grając przez pół godziny w dziesiątkę, zagrał jeszcze bardziej agresywnie i dowiózł remisowy wynik do końca spotkania. Wynik meczu okazał się absolutnie sprawiedliwy, odzwierciedlił on wyrównaną grę przez niemal cały mecz.
Liga teraz przyśpiesza i już w najbliższą środę o godz. 18.00 ekipa Adama Warszawskiego zagra na wyjeździe z warszawskim Świtem, zaś w sobotę do Teresina przyjedzie zespół Milanu Milanówek.
KS Teresin – Józefovia Józefów 1:1 (1:1)
Bramka dla Teresina: Michał Kowalski (38 min. karny)
KS Teresin: Nowakowski – D. Buczyński, Zych (80 K. Buczyński), Jaworski, M. Kowalski – Leszczyński, Bauman, Figat, Kuśmider, K. Bargieł (25 Strzelczyk, 85 Laskowski) – M. Bargieł
KST