Strona główna Sochaczew miasto Wkrótce otwarcie miejskiego kąpieliska nad Bzurą

Wkrótce otwarcie miejskiego kąpieliska nad Bzurą

3042
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

Jak poinformował nas Mieczysław Głuchowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie, prawdopodobnie 21 czerwca – czyli w dzień, w którym zaczyna się Noc Kupały – nastąpi otwarcie miejsca do kąpieli. Zostanie ono usytuowane na Bzurze obok miejskiej plaży.

Same prace związane z budową kąpieliska powinni się rozpocząć na początku czerwca. Obecnie w związku z wysokim stanem wody na Bzurze zwozimy piach, który zostanie wykorzystany do utworzenia nowego dna w miejscu do kąpieli. Ale zanim to nastąpi będziemy musieli pogłębić dno rzeki na powierzchni około 350 kwadratowych wzdłuż linii brzegowej o długości 17 metrów. Dopiero potem zostanie utworzone nowe dno z warstwy piasku o grubości około 50 centymetrów. Ale na tym nie koniec. Oczyszczone zostanie także dno pomiędzy pomostem dla kajaków a przystanią i miejsce do kąpieli. I tu także zostanie usypane nowe dno o grubości 20 centymetrów. Do tego dojdzie wyprofilowanie skarpy, oczyszczenie terenu istniejącej plaży, zniwelowanie istniejących na niej nierówności oraz jej przedłużenie w kierunku brzegu z którego będziemy wchodzić do kąpieliska – powiedział nam Sławomir Kreps, z firmy Agnes – Bud, która wygrała przetarg na budowę miejsca do kąpieli.

Dodajmy, że na ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przetarg dotyczący tej inwestycji wpłynęły dwie oferty. Ta złożona przez Agnes – Bud okazała się najbardziej korzystna pod względem finansowy i wyniosła 98 tysięcy złotych. Natomiast druga opiewała na kwotę 112 tysiecy złotych.

Sama budowa kąpieliska nie zakończy się jedynie na pogłębieniu Bzury i wysypaniu jej dna piachem. Wykonawca będzie musiał także wytyczyć je zakupionym przez siebie bojami i specjalną siatką. Do tego dojdzie zakup i montaż wieży ratowniczej, z której ratownicy będą czuwali nad bezpieczeństwem kąpiących się w Burze. Zakupiony zostanie także kontener, które ma być zapleczem technicznym.

Wkrótce napiszemy więcej o imprezie jaka z tej okazji odbędzie się na plaży.

jur