Strona główna Sochaczew miasto Wielka uczta dla smakoszy

Wielka uczta dla smakoszy

1052
0
PODZIEL SIĘ
II Sochaczewski Festiwal Streetfoodu za nami. Tegoroczna impreza, która odbyła się w dniach 19-21 maja, przyciągnęła głównie młodych mieszkańców, wielbicieli szybkiego, a jednocześnie smacznego jedzenia.
Można było skosztować przede wszystkim różnych wariantów hamburgerów oraz regionalnego piwa. Były też zaskakujące w smaku i przygotowaniu ormiańskie potrawy – naleśniki lawasze a w nich grilowane indyki, krewetki oraz jarskie dodatki. Nie brakowało meksykańskich tortilli, które już na dobre zadomowiły się w polskiej, szybkiej gastronomii, i amerykańskich kanapek z wołowiną.
Ciekawostką były alzackie podłomyki z salami, boczkiem i cebulą. Amatorzy słodkości mogli spróbować donatów, czyli pączków z dziurką z cukrem i sosami, a także gofrów, ciastek oraz domowych lodów z dodatkami. Jak zwykle nie zabrakło tradycyjnych obwarzanek.
Wydawać by się mogło, że wielkich tłumów nie było, ale sprzedawcy stwierdzili, że cały czas mieli co robić i stale serwowali swe potrawy. Ruch więc cały czas był. Również na placu zabaw z dmuchanymi zabawkami dla najmłodszych.
Patronat nad tą imprezą objął Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.
BN
Fot. Bogumiła Nowak