Strona główna Teresin W Teresinie nagrodzono młode talenty

W Teresinie nagrodzono młode talenty

1990
0
PODZIEL SIĘ
Od lat ogromne zainteresowanie towarzyszy dwóm cyklicznym imprezom organizowanym w maju przez Teresiński Ośrodek Kultury. Zarówno „Tygiel” jak i „Mrowisko” odbyły się tu już po raz trzynasty. Za każdym razem poziom obu konkurów podnosi się co najmniej o spory szczebel. Tak było i tym razem.
Na tegoroczny Przegląd Sztuk Plastycznych wpłynęło aż 126 prac z 7 placówek oświatowych z gminy Teresin. Tym razem uczestnicy mieli za zadanie zmierzyć się z tematem „Kim chciałbym/chciałabym zostać w przyszłości?”. Komisja jury w składzie: Beata Sałacińska, Katarzyna Rospędowska i Daniel Staniak oceniała prace w czterech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy 0-III SP, klasy IV-VI SP oraz gimnazja. Najlepszych nagrodzono „Talentami”, to tradycyjne statuetki przyznawane tu od początku imprezy. Podczas rozstrzygnięcia konkursu „Tygiel 2017” przyznano 8 Talentów i 28 wyróżnień. Otrzymali je:
Kategoria Przedszkole
TALENTY: Zosia Osińska – Niepubliczne Przedszkole „Leśna Akademia”, Emilia Karaś – Niepubliczne Przedszkole „Leśna Akademia” oraz Milena Chojnacka – Społeczne Przedszkole Integracyjne w Teresinie. Wyróżnienia: Maja Kwiatkowska, Michasia Bryńska, Mateusz Plaskota, Dawid Suchowolak, Nikola Sobieszek (wszyscy – Niepubliczne Przedszkole „Leśna Akademia”), Milena Cieślak, Maria Włodarczyk i Zuzanna Wachowicz (Społeczne Przedszkole Integracyjne w Teresinie), Adam Bielaczyc, Artur Klata, Krzysztof Kowalewski, Dawid Kamiński oraz Wiktoria Bębenek (Studio Dziecka „Figiel”).

Kategoria klas 0- III
TALENT: Anastazja Goryniak (SP Teresin). Wyróżnienia: Natalia Janiak, Maksymilian Przygoda, Dawid Nalbert, Izabela Pisko i Maciej Ropelewski (SP Teresin), Agata Jankowska, Ola Badurowicz, Natalia Sokołowska, Lena Gołębiewska (SP Paprotnia).
Kategoria klas IV- VI
TALENTY: Julia Cieślak (SP Teresin), Agata Gralec i Krzysztof Szlaga (SP Budki Piaseckie). Wyróżnienia: Maja Chojnacka, Jakub Radziejewski, Kamil Sztabert (SP Teresin), Mikołaj Gralec i Julia Kowalczyk (SP Budki Piaseckie), Weronika Czarkowska (SP Paprotnia).
Kategoria gimnazjum
TALENT: Ewelina Wieczorek (Gim. Teresin).
– Jako członkowie komisji byliśmy pod wrażeniem nadesłanych prac. Staraliśmy się docenić pomysłowość, interpretację tematu oraz oryginalność technik plastycznych – mówi Beata Sałacińska, przewodnicząca jury. Co ciekawe, do końca maja w Teresińskim Ośrodku Kultury trwa wystawa konkursowych prac. – Zapraszamy do przyjścia, zapoznania się z dziełami naszych małych artystów i jednocześnie przekonania się o słuszności tej decyzji – mówi Sałacińska.
Nieprawdopodobną ilość, bo aż ponad sześćdziesiąt prezentacji scenicznych obejrzeli widzowie podczas trzynastej edycji Teresińskiego Przeglądu Twórczości Scenicznej „Mrowisko”. W tym przedsięwzięciu komisja konkursowa oceniała uczestników nie tylko biorąc pod uwagę ich wiek, ale też w takich kategoriach jak: taniec, teatr i piosenka.
Tym razem w jury zasiedli: Katarzyna Rospędowska – przewodnicząca, Robert Radkiewicz / Jakub Kamiński oraz Mariusz Cieśniewski.
Po wysłuchaniu i obejrzeniu takiej liczby bardzo ciekawych prezentacji wytypowanie najlepszych nie było łatwym zadaniem, jednak ostatecznie po długiej dyskusji nagrody powędrowały do następujących artystów:
Kategoria przedszkole
TALENTY: Grupa Taneczna z Przedszkola Niepublicznego „Leśna Akademia” w Teresinie w kat. taniec; Milenka Chojnacka (Społeczne Przedszkole Integracyjne w Teresinie w kat. piosenka) oraz grupa Motylki ze Społecznego Przedszkola Integracyjnego w Teresinie w kat. teatr. Wyróżnienia: Grupa „Jeżyki” z Przedszkola Niepublicznego „Leśna Akademia” w Teresinie w kat. piosenka; Gabrysia Wilczyńska ze Społecznego Przedszkola Integracyjnego w Teresinie za rolę Józia.
Kategoria klasy 0-III
TALENTY: Julia Kołodziejak, Katarzyna Rosa, Marcelina Więsek oraz grupa „Witaminki” (wszyscy z SP Teresin). Wyróżnienia: Zespół „Dzieciaki – z oddziału przedszkolnego 0b z SP Teresin oraz z tej samej szkoły grupa Wesołe Chłopaki i Maria Pietrak.
Klasy IV-VI
TALENT: Wiktoria Kornacka (SP  Teresin). Wyróżnienia: Julia Łużyńska i Maja Łużyńska (SP Paprotnia), Zuzanna Klata i Julia Matczak (SP Teresin).
Kategoria gimnazja
W tej kategorii komisja postanowiła przyznać tzw. SUPER TALENTY. Otrzymały je dwie uczennice z Gimnazjum w Teresinie – Julia Rumińska i Zuzanna Gołąb. Z kolei wyróżnienie powędrowało do Andżeliki Włodarczyk z Gimnazjum w Szymanowie.
Marcin Odolczyk