Strona główna Sochaczew miasto W Sochaczewie radni sypną groszem na drogi

W Sochaczewie radni sypną groszem na drogi

1156
0
PODZIEL SIĘ

Jeżeli radni przychylą się do prośby burmistrza, to miasto zyska dodatkowe dwa miliony złotych na tegoroczne inwestycje drogowe. Środki te planuje się przeznaczyć między innymi na wymianę zniszczonych chodników i przebudowę kolejny ulicy, w sumie czternastu.

informowaliśmy o decyzji Piotra Osieckiego, burmistrza Sochaczewa, dotyczącej budowy brakującego fragmentu chodnika wzdłuż ulicy Wyszogrodzkiej, na długości 1700 metrów. Przypomnijmy, że o jego ułożenie zwrócili się do burmistrz mieszkańcy posesji położonych przy ulicy. Inwestycja będzie realizowana wspólnie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, który jest właścicielem Wyszogrodzkiej. Ale to nie koniec dobrych informacji dotyczących poprawy stany sochaczewskich dróg i chodników.

Otóż na najbliższej sesji Rady Miejskiej burmistrz chce poprosić radnych, aby ci wyrazili zgodę na zwiększenie środków na tegoroczne inwestycje drogowe. Chodzi o kwotę 2 milionów złotych, którą władze miasta chcą przeznaczyć na poprawę nawierzchni ulic budowę ulicznego oświetlenia ulicznego oraz chodników. Pieniądze na ten cel pochodzą z nadwyżki budżetowej.

Jak można przeczytać w dokumentach, które trafią na najbliższą sesję Rady Miejskiej, burmistrz chce przeznaczyć 630 tys. zł na ułożenie nakładki asfaltowej na asfaltowanie sześciu ulica. Chodzi o ulicę Promienną, szacowany koszt inwestycji – 39 000, Połaniecką – 32 000 zł, Piaszczystą – 263 000 zł, Zaciszną – 64 000 zł, Topolową – 120 000 zł oraz Powstańców Warszawy, gdzie na przebudowę nieutwardzonego odcinka ulicy miasto zamierza przeznaczyć – 110 000.

– Wszystkie są obecnie utwardzone tłuczniem. Tak jak obiecywaliśmy, po położeniu tej nawierzchni będziemy sukcesywnie zamieniać ją na asfalt. Program Drogi zamiast błota realizujemy już drugą kadencję i nie skończymy, dopóki wszystkie miejskie ulice nie zyskają nawierzchni bitumicznej. Tych mieszkańców, którzy wciąż mają ulice tłuczniowane lub w ogóle nieutwardzone, proszę o cierpliwość. Zastaliśmy kilkudziesięcioletnie zapóźnienia. Nadrabiamy zaległości, chyba wszyscy widzą efekty, ale jeszcze trochę czasu potrzeba, by rozwiązać problem dróg w mieście. Jesteśmy już coraz bliżej – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Do tego w przekazanym radnym wykazie dróg do utwardzenia z dodatkowych środków burmistrz umieścił również ulicę Graniczną i Rybną.

– Na pierwszy projekt zabezpieczamy 430 tysięcy, a na drugi 97 tysięcy. Kwoty są duże, ponieważ w obydwu ulicach najpierw wykonamy odwodnienie, a dopiero potem ułożymy asfalt – wyjaśnia Piotr Osiecki.

 

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W EXPRESIE SOCHACZEWSKIM 23 MAJA