Strona główna Rybno W Jasieńcu gospodynie świętowały

W Jasieńcu gospodynie świętowały

2005
0
PODZIEL SIĘ
JASIENIEC Koło Gospodyń Wiejskich w Jasieńcu obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia istnienia. Z tej okazji 6 maja odbyły się uroczystości jubileuszowe zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Jasieńcu.
Uroczystości poprzedziła Msza św. o godz. 13:00 w kościele parafialnym w Rybnie, po której w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu nastąpiła część oficjalna.
Grzegorz Kropiak – wójt Gminy Rybno, Agnieszka Zdunek – sekretarz Gminy Rybno oraz Kamila Kalińska – doradca rolniczy MODR oddział w Bielicach, złożyli serdeczne życzenia oraz wręczyli upominki członkom koła. Każda z Pań otrzymała z rąk wójta piękną różę. Życzenia składali także zaproszeni goście.
Przewodnicząca KGW w Jasieńcu przedstawiła rys historyczny koła. Mówiła o tym, że koło na początku spotykało się w prywatnych domach swoich członków. Jednak prężnie się rozwijało. Organizowało kursy kulinarne, zakupiło naczynia, które odpłatnie wypożyczało na imprezy okolicznościowe, a także nawiązało współpracę z OSP w Jasieńcu, dzięki której uzyskało swoją siedzibę. Przewodnicząca koła podziękowała swoim poprzedniczkom, wręczając im kwiaty. Szczególne podziękowania spłynęły na ręce Zofii Gorzkowskiej, która funkcję przewodniczącej pełniła przez 44 lata.
Organizatorzy uroczystości zadbali o poczęstunek dla gości, atrakcje, a także zabawę taneczną. Na scenie wystąpiła Joanna Rolewska przy akompaniamencie Szymona Kowalczyka. Podczas spotkania chętni goście mogli wpisać się do księgi pamiątkowej, pozostawiając znak swej obecności w tak wzniosłej chwili.
UG Rybno